• BIST 88.258
  • Altın 145,965
  • Dolar 3,5936
  • Euro 3,8018
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 18 °C
  • ÖN Lisans Mezunlarıda PÖH ve POMEM olsun
  • 87’lik babanın ikizleri 2 yaşına bastı
  • Ziraat Bankası personel alacak ilan bekleniyor
  • ÖN Lisans Mezunlarıda PÖH ve POMEM olsun
  • 87’lik babanın ikizleri 2 yaşına bastı
  • Ziraat Bankası personel alacak ilan bekleniyor
Editörler kunfuu  

200 Bin Kişinin Maaşı 15 Haziran’da Başlıyor
200 Bin Kişinin Maaşı 15 Haziran’da Başlıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 7 Mayıs tarihinde başlattığı yardım programı ile 200 bin çocuğun hak sahibi olarak belirledi. 200 bin yetim ve asker çocuğuna 18 yaşına kadar aylık maaş bağlanacak. İlk maaş ödemesi Haziran 2015’te başlıyor.
Yetim, öksüz ve asker çocukları için ilk kez başlatılan 'aylık maaş' uygulamasından 200 bin çocuk faydalanacağını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yürütüyor. İlk olarak 122 bin çocuğun ailesini başvuruya çağırdı. 40 bin çocuğun ailesi resmi müracaatta bulundu. 200 bin çocuğa 18 yaşına gelene her ay 100 lira destek sağlanacağı bildirildi.
Aylık maaş desteğinden, anne, babasını kaybeden veya babası askerde olan yardıma muhtaç çocuklar faydalanabilecek.
Yapılan başka yardımları etkilemeyecek:
Ödemeler anne sağsa anneye, değilse ona bakan ebeveyne yapılacak. Aileye yapılan başka yardımlar, bu yardımı almaya engel olmayacak. Kardeşler için her birine ayrı aylık ödemesi gerçekleştirecek. 18 yaşından sonra eğitim süresince de ödeme gündemde olacağı söyleniyor.
 kunfuu
Editör
Cevap: 0

Oy Ver :
1 2 3 4 5

SON YORUMLANANLAR
ÜYE İŞLEMLERİ
FORUMDAN SEÇMELER
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.