22 Ekim 2014 Çarşamba
Forumda Ara
Anket
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE OYUM
EKMELETTİN İHSANOĞLUNA
RECEP TAYYİP ERDOĞANA
SELEHATTİN DEMİRTAŞA
KARARSIZIM
FORUMDAN SEÇMELER
Son Dokümanlar

2013 kpss matematik soru ve cevap paylaşımı
matematik zordu.. kasmışlar baya

Matematikte nerden baksan 13 14 soruya bakamdım bile bu kadar kasıntı bi sınavdı sırf mantık yorumlama zaman alacak sorularr üstüne üstlük türkçedeki mantık sorusada çok ayrı bir muamma uğraş uğraş çıkarması çok zor ,, güncel konular başlığı altındada çok enterasan sorular vardı bi kaç tane özellikle 2006 orhan pamuk sorusu

Matematikte abaküs sorusu hatalıydı. 30.31/2 olmalıydı ama şıklarda 100 lü cevaplar vardı.
Vitamin sorusu türkçeydi galiba arkadaşlar.

İşlem sorusu a = 2

köklü soruda x soruluyordu x = kök2 + 2

lunapark tren sorusu 1-7 defa yatar. 2-40 nolu koltuk 3- hiçbir koltuk 1 defa yatmaz o soruda bence hatalıydı.
abaküs sorusu 120 işlem sorusu 2, faktoriyel sorusu 17/15

(x-2).(y-2) +6 = x.y çözümlü soru sayılar farkı =1 üslü sayı soru su 2 üzeri 13 buldum

beşgen 144.
kağıt kesme sorusunu tarif etme imkanım yok. :) güzel bir şekil oluyodu işte.
ben 2 mat yapmadım ikisininde yanlış olduğunu düşünüyorum diğerleri full doğrudur. mat öğretmeniyim ;)
abaküs de boncuklar yarımsar santim. 15 santime diziyorsun.
tren yatan koltuk sorusuda
1. tur 1 nolu koltuk.
2. çiftler
3. tur üçün katları ama 5. katları yatmaz. çünkü bir önceki turda çftler yatmıştı. önceki turda yatanlar düzeliyordu. sorudaki cinlik buydu zaten.
20 tur demek 6 defa tur demek bir de 1. 2. turun tekrar demek. o yüzden 7 defa yatardı hangisi en çok yatardıya cevapta 40 olacaktı. çünkü çift olup 3 ün katı olmayan tek oydu.

7 dakikada %28ini tüketmişti. (%72ye düşmüştü çünkü) 5 dakikada %20 tüketir.
 kunfuu
Tarih: 06 Temmuz 2013
Cevap: 0

Oy Ver :
1 2 3 4 5