• BIST 104.289
  • Altın 145,767
  • Dolar 3,5091
  • Euro 4,1835
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 33 °C
  • İzmir 28 °C
  • MEB Müsteşarı açıkladı! TEOG'un yerine o sistem geliyor
  • 2018 SYDV PERSONEL ALIMLARI
  • 100 BİN İŞÇİ ARANIYOR..
  • MEB Müsteşarı açıkladı! TEOG'un yerine o sistem geliyor
  • 2018 SYDV PERSONEL ALIMLARI
  • 100 BİN İŞÇİ ARANIYOR..
Editörler kunfuu  

BU İLLERDE OKULLAR YARINDA TATİL!
Bartın'da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi. Zonguldak ve Batman'da da yarın okullar tatil. Sinop'ta ise il merkezi ve 4 ilçede eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar kalınlığının bir metreyi aşması ve yağışın devam etmesi nedeniyle yarın ve 5 Ocak Salı günü il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği bildirildi.

Açıklamada, uygulanacak telafi programıyla eksik derslerin tamamlanacağı vurgulandı.

Zonguldak'ta da 1 gün tatil

Zonguldak’ta, etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın için (pazartesi) 1 günlüğüne tatil edildi.

Kentte 3 gündür devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Şehir içi yollarda biriken karlar sürücülere zor anlar yaşattı. Bazı mahallelere ulaşım durdu. Sabah işe gitmek evlerinden çıkanlar, kapanan yollar nedeniyle yürümek zorunda kaldı. Kent merkezinde kar kalındığı 60 santime ulaşırken yüksek kesimler de ise 1 metreyi geçti. Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada il genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın için 1 gün tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı bildirildi.

Kar yağışı nedeniyle 170 köy yolu ise ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Zonguldak- İstanbul ve Zonguldak-Ankara Karayollarında TIR’ların geçişine izin verilmiyor.

Öte yandan dün kar nedeniyle yapılamayan Açık Öğretim Lisesi sınavları bugün yapıldı.

Batman'da kar tatili

Batman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime Sason ilçesinde iki, merkez ve diğer ilçelerde bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve don olayları dolayısıyla herhangi bir olumsuzluk ya da mağduriyet yaşanmaması için eğitime ara verilmesine karar verildiği bildirildi.

Sason ilçesinde yarın ve salı günü, il merkezi ve diğer ilçelerde ise yarın eğitime ara verileceği duyurulan açıklamada, "Kamuda çalışan engelli ve hamile personellerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır" ifadesine yer verildi.

Sinop (il merkezi ve 4 ilçe)

Sinop il merkezi ile 4 ilçedeki okullarda kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, bölgede kar yağışının üç gündür etkisini sürdürdüğünü söyledi. Özellikle sahil kesiminde yer alan ilçelerde yoğun kar yağışı olduğunu belirten Türkkan, "Bu nedenle yarın il merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçelerinde eğitime bir gün ara verilme kararı alınmıştır. Söz konusu ilçelerdeki okulların tamamı tatil edilmiştir" dedi. Türkkan, diğer ilçelerde ise eğitim, öğretimin devam edeceğini kaydetti. Bu arada Sinop Üniversitesinde yarın yapılacak sınavların da bir gün ertelendiği ifade edildi.

TRABZONDA İL GENELİNDE OKULLAR YARİN TATİL
BİTLİS TATVANDA TAŞIMALI EĞİTİM YAPILAN OKULLARDA PKULLAR YARIN TATİL

Kastamonu'da, kar nedeniyle 3 ilçede bir gün, 3 ilçede ise 2 gün eğitime ara verildi.

Zonguldak Valisi Ali Kaban, 4 Ocak 2015 günü eğitim-öğretimin bir gün tatil edildiğini duyurdu.

Mardin Valiliği, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle Artuklu, Savur, Dargeçit ve Ömerli'de 2 gün, Midyat, Mazıdağı ve Derik ilçelerinde ise 1 gün eğitime ara verildiğini bildirdi.

Giresun'da kış şartlarından dolayı okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Van genelinde tüm okullar yarın için tatil edildi. Edirne il merkezi ile ilçelerde, taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Şırnak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile bağlı belde ve köylerde eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

Samsun'un 9 ilçesinde okular kar yağışı dolasıyla tatil edildi.

Artvin'in üç ilçesinde yarın eğitim ve öğretime ara verildiği bildirildi.

Ordu'nun Fatsa ilçesinde, yoğun kar yağışı sonucunda yollardaki buzlanmaların tehlikeli olabileceği düşünülerek, ilçede okulların 4 Ocak 2016 Pazartesi günü tatil edildiği bildirildi.

Tekirdağ'ın 9 ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Rize'de kar ve buzlanma nedeniyle 4 Ocak Pazartesi günü okullar bir gün süre ile tatil edildi.

Kırklareli il merkezi ve ilçelerdeki yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Siirt'te kapalı köy okulları ile taşımalı eğitim yapılan okullar bir gün süreyle tatil edildi.
 kunfuu
Editör
Cevap: 0

Oy Ver :
1 2 3 4 5

SON YORUMLANANLAR
ÜYE İŞLEMLERİ
FORUMDAN SEÇMELER
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.