• BIST 87.606
  • Altın 146,235
  • Dolar 3,6182
  • Euro 3,8358
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 17 °C
  • MEB, 16 Nisan referandum sandık görevli ücretleri
  • ÖN Lisans Mezunlarıda PÖH ve POMEM olsun
  • 87’lik babanın ikizleri 2 yaşına bastı
  • MEB, 16 Nisan referandum sandık görevli ücretleri
  • ÖN Lisans Mezunlarıda PÖH ve POMEM olsun
  • 87’lik babanın ikizleri 2 yaşına bastı
Editörler kunfuu  

KPSS 2015/2 Kadroları Açıklanma Zamanı
2015/1 KPSS tercihleri 22 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında alınmaya başlanmıştı. Başvuru tarihlerinden 10 gün önce Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından tüm kadrolar açıklanmıştı. Lise, Önlisans ve Lisans mezunlarına ait kadrolar da 12 Haziran 2015 tarihinde açıklanmıştı.

Bu kapsam da 2015/2 için tüm kadrolar ne zaman açıklanacak? 2015 Yılında yapılacak son atama için kadroların açıklanması sabırsızlıkla bekleniyor. 29 Ekim tatilinin 2 Kasım öğretmenler için de tatil olacağı düşünülürse önümüzdeki hafta en geç açıklanması bekleniyor.

16 Kasım 2015 - 25 Kasım 2015 tarihleri arasında tercihleri alınacak olan 2015/2 KPSS ataması için gelecek hafta içerisinde kadroların açıklanacağını bekliyoruz. 1 Kasım 2015 seçimlerinden önce kadroların açıklanmayacağını bekliyoruz. Tercih başlangıcından 10 gün önce açıklanan kadrolar için seçimin hemen ardından tüm kadrolar açıklanacaktır.

2015-KPSS/1 Tercih Kılavuzunda Neler Olacak?

Ortaöğretim Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar, Ön Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar, Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar olacak.

Genel Bilgiler, Özel Koşullar ile Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodlarının, Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodlarının, Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodlarının açıklamaları ve Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dalları, Mezun Olunan Ön Lisans Programı, Mezun Olunan Lisans Programı da açıklanacak.

Tercih Ücretinde Artış Olacak mı?

Bilindiği gibi KPSS ataması için tercih başvurusu yapan adayların en çok tepki gösterdiği konulardan biri de KPSS Tercih Ücreti. 2015/1 KPSS atamasında %50’lik zam ile 15 TL olan ücret aynı mı kalacak yoksa tepkiler göz önüne alınıp tercihler ücretsiz mi olacak.

Tercih ücreti olursa ödemeler nereye yapılacak?

Tercih yapacak adaylar 15 lira tercih ücretini aşağıdaki bankalardan birine yatırdıktan sonra tercih işlemlerini yapabilirler. Ziraat Bankası ATM ve İnternet bankacılığı, Halkbank ATM ve İnternet bankacılığı, Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı, Tüm PTT iş yerleri (KKTC’den başvuracak adaylar ASPOS-Gazi Magusa), ÖSYM Kartlı Ödeme Sisteminden yapılabilecektir.
 kunfuu
Editör
Cevap: 0

Oy Ver :
1 2 3 4 5

SON YORUMLANANLAR
ÜYE İŞLEMLERİ
FORUMDAN SEÇMELER
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.