• BIST 97.533
  • Altın 146,268
  • Dolar 3,5801
  • Euro 4,0019
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 20 °C
  • 2017 KPSS PUAN HESAPLAMA ROBOTU
  • Kıdem tazminatı için tercihi çalışan yapacak
  • SGK'DAN DİŞ MÜJDESİ!
  • 2017 KPSS PUAN HESAPLAMA ROBOTU
  • Kıdem tazminatı için tercihi çalışan yapacak
  • SGK'DAN DİŞ MÜJDESİ!
Editörler kunfuu  

MEB yeni atanan öğretmenler için atama duyurusu yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) yaptığı duyuruda 10 Şubat 2016 tarihinde bugün öğretmen ataması gerçekleştirildiğini duyurdu. Atamalar öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğretmenlere hitaben konuşmasının ardından atamalar için bilgisayar kurası yapıldı ve sonuçlar açıklandı.

Bugün ataması yapılan aday öğretmenlerile ilgili olarak da İKGM son dakika duyurusu yaptı. İşte biz de memurlara haber.com olarak bu duyurunun ayrıntılarını sizlerle paylaşıyoruz. MEB aday öğretmen olarak atananların göreve başlamalarına ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Aday öğretmen olarak atananlar 10 Şubat 2016 tarihinde eğitim kurumlarına atananlar görevine başlamayacaktır denildi.

Çünkü 15-18 Şubat 2016 tarihleri arasında ikinci aşamada yetiştirilmek üzere il tercihinde bulunacağındanatamaişlemleri halen devam edeceği belirtildi. İkinci aşamaya başvuru yapanların 19 Şubat 2016 tarihinde il emrine atamaları gerçekleştirileceği belirtildi.

İl emrine atamaları yapılan öğretmenlerin görev yerleri il millî eğitim müdürlüklerince 25 Şubat 2016 tarihine kadar belirlenecek ve bu belirlemelerden sonra en kısa sürede aday öğretmenler görevlerine başlayabilecektir. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bu atama sonucunda aday öğretmenler 15 Şubat tarihini beklemeye başladı.

DUYURU

10 Şubat 2016 tarihinde öğretmen ataması gerçekleştirilmiştir. Ancak aday öğretmen olarak atananların göreve başlamalarına ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Aday öğretmen olarak atananlar;

a) 10 Şubat 2016 tarihinde eğitim kurumlarına atananlar görevine başlamayacaktır.

b) 15-18 Şubat 2016 tarihleri arasında ikinci aşamada yetiştirilmek üzere il tercihinde bulunacaktır.

c) İkinci aşamaya başvuru yapanların 19 Şubat 2016 tarihinde il emrine atamaları gerçekleştirilecektir.

d) İl emrine atamaları yapılan öğretmenlerin görev yerleri il millî eğitim müdürlüklerince 25 Şubat 2016 tarihine kadar belirlenecek ve bu belirlemelerden sonra en kısa sürede aday öğretmenler görevlerine başlayabilecektir.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 

EZGİ
Editör
Cevap: 0

Oy Ver :
1 2 3 4 5

SON YORUMLANANLAR
ÜYE İŞLEMLERİ
FORUMDAN SEÇMELER
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.