• BIST 104.123
  • Altın 145,971
  • Dolar 3,4910
  • Euro 4,1702
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 24 °C
  • Çipli kimlikte büyük hata!.
  • Büro Memur Alım ilanı 2018
  • Edebiyat Mezunlarının Sadece Yüzde 10’u Atanabiliyor
  • Çipli kimlikte büyük hata!.
  • Büro Memur Alım ilanı 2018
  • Edebiyat Mezunlarının Sadece Yüzde 10’u Atanabiliyor

Öğretmen Eşinin Boğazını Keserek Öldüren öğretmene Müebbet Hapis
ersin'de, eski eşi anaokulu öğretmeni Yasemin Çetiner'i boğazını keserek öldüren sanığa, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilirken, cezada indirim uygulanmadı.

Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 11 Aralık Cuma günü görüldüğü bildirilen davada, tutuklu sanık İsmail Sırrı Öcalan, tarafların avukatları ve Çetiner'in kardeşi Hakan Çetiner hazır bulundu.

Öcalan, son savunmasında, eski eşiyle evlilikleri süresince sorunlarının olduğunu belirterek, kendisine daha önce darp uygulamadığını savundu.

Çetiner ile geçimsizliklerinin olduğunu söyleyen Öcalan, "Eski eşim farklı şekilde olaylar anlatarak çocuklarımı benden soğutmuştur. Evliliğimiz sürecinde kendini iyi hissetmiyordu. Kişileri farklı görmesi nedeniyle kendisinin talebi doğrultusunda psikolojik tedavi görmesi için hastaneye yatırdım" dedi.

Öcalan, saldırıyı isteyerek yapmadığını savunarak, "Öğretmen olduğum için sevmediğim öğrencilere dahi notlarını verirken adaletsizlik yapmadım. Bu işi bilerek ve isteyerek yapmadım. Geriye dönebilsem önce kendimi öldürürdüm" diye konuştu.

Sanık avukatı da maktulün, müvekkiline küfür ettiğini ileri sürerek, sanığın daha sonra araçtan aldığı bıçakla öldürme eylemini gerçekleştirdiğini savundu.

Mahkeme heyeti, sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası vererek, cezada takdiri indirim maddelerinin ve etkin pişmanlık indiriminin uygulanmasına yer olmadığına karar verdi.

Çetiner ailesinin avukatı Özgür Akdağ, kararla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, istedikleri bir sonucun çıktığını belirterek, "Bu davada örnek olacak bir karara imza atılmıştır. Özgecan Aslan dosyasından sonra aynı mahiyette ikinci bir karar yine Mersin'den çıkmıştır. Benzer davalara emsal oluşturacağına inanıyorum" dedi.

Anaokulu öğretmeni Yasemin Çetiner (42), çalıştığı anaokulunun önünde yürüdüğü sırada, Adana'da özel bir dershanede öğretmenlik yapan eski eşi İsmail Sırrı Öcalan tarafından bıçaklı saldırıya uğramış, boğazı kesilen Çetiner ambulansla hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetmişti. Otomobille kaçan zanlı, polis ekiplerince Erdemli ilçesinde yakalanmıştı.
 kunfuu
Editör
Cevap: 0

Oy Ver :
1 2 3 4 5

SON YORUMLANANLAR
ÜYE İŞLEMLERİ
FORUMDAN SEÇMELER
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.