• BIST 97.533
  • Altın 145,745
  • Dolar 3,5801
  • Euro 4,0019
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 16 °C
  • 2017 KPSS PUAN HESAPLAMA ROBOTU
  • Kıdem tazminatı için tercihi çalışan yapacak
  • SGK'DAN DİŞ MÜJDESİ!
  • 2017 KPSS PUAN HESAPLAMA ROBOTU
  • Kıdem tazminatı için tercihi çalışan yapacak
  • SGK'DAN DİŞ MÜJDESİ!

Öğretmene Rotasyonda Şok ayrıntı!!!
Öğretmene Rotasyonda Şok ayrıntı!!!

Öğretmene rotasyonda şok ayrıntı, sürenin hesaplanması aynı okulda 10-12 yıl mı? yoksa aynı eğitim bölgesinde 10-12 yıl çalışmak mı? Aynı eğitim bölgesinde çalışmak yeterli olacak.

Öğretmene rotasyonda şok ayrıntı, sürenin hesaplanması aynı okulda 10-12 yıl mı? yoksa aynı eğitim bölgesinde 10-12 yıl çalışmak mı?
Aynı eğitim bölgesinde çalışmak yeterli olacak.
şöyleki:
Edinmiş olduğumuz gayri resmi bilgilere göre MEB öğretmenlere uygulamak istediği rotasyonda öğretmenin süresinin hesaplanmasında çalıştığı eğitim bölgesi baz alınacakmış, bu şu demek örneğin aynı ilçede öğretmenin bir okulda 8 yıl çalışmış olsun sonrasında aynı ilçede okuluna yakın bir kuruma tayin istemiş orada da 5 yıl çalışmış olsun her iki okulda aynı eğitim bölgesinde olması nedeniyle öğretmenin süresinin hesaplanması iki okulunuda kapsayacağında zorunlu rotasyona tabii olacaktır.
örnek üzerinde açıklayalım
Ankara
SINIFI İLÇELER B SINIFI İLÇELER C SINIFI İLÇELER D SINIFI İLÇELER
ÇANKAYA AYAŞ BALA ÇAMLIDERE
ALTINDAĞ AKYURT POLATLI EVREN
ETİMESGUT BEYPAZARI GÜDÜL
GÖLBAŞI ÇUBUK HAYMANA
KEÇİÖREN ELMADAĞ KALECİK
MAMAK KAZAN NALLIHAN
PURSAKLAR KIZILCAHAMAM ŞEREFLİKOÇHİSAR
SİNCAN
YENİMAHALLE

Ankaranın 4 eğitim bölgesi olduğunu düşünelim siz Çankaya ilçesinde 6 yıl çalıştınız, sonra Altındağ merkezde 6 yıl çalışmış ve halen devam ediyorsanız süreniz zorunlu rotasyona tabiidir. demektir.
Ramazanbayramgülmez@kamu.tv.tr
 kunfuu
Editör
Cevap: 0

Oy Ver :
1 2 3 4 5

SON YORUMLANANLAR
ÜYE İŞLEMLERİ
FORUMDAN SEÇMELER
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.