• BIST 104.123
 • Altın 145,971
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • Çipli kimlikte büyük hata!.
 • Büro Memur Alım ilanı 2018
 • Edebiyat Mezunlarının Sadece Yüzde 10’u Atanabiliyor
 • Çipli kimlikte büyük hata!.
 • Büro Memur Alım ilanı 2018
 • Edebiyat Mezunlarının Sadece Yüzde 10’u Atanabiliyor
   
Yasaklanan sitelere bu yolla girebilirsiniz
İktidarın yasaklama sanarak uyguladığı filtreleme sistemi, özünde her kullanıcının aşabileceği çok kolay ve ancak çocuklara yönelik bir engelleme. TİB tarafından yasaklı kelimeler arasına taşınan sayfa isimleri, Türkiye’den bağlanan sunucular tarafından filtrelenmekte ve giriş engellenmekte. Oysa ki, kullanıcıların çoğu sunucu ayarları ile oynayarak DNS bilgilerinde yaptığı değişikliklerle yasağı saniyeler içinde deliyor. 7 milyon ile kapanan sayfaya, 12 milyon, birkaç saniye içerisinde merhaba diyor.

TUNNELBEAR DENİLEN SİSTEM ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜN ANAHTARI

Hasılat rekorları kıran bu son filmde, kalıcı çözümün VPN sistemi ve programları olduğunu daha önceki yazılarımda belirtmiştim.

Hotspot Shield programından da söz etmiştim. Sıra, telefonlarda uygulanması da mümkün olan Tunnel Bear ve Chrome eklentisi ile 30 saniye gibi bir sürede hizmete başlayan ZenMate olayına geldi.

Ve öncelikle çağın en önemli ayrılmaz parçamız olan 'akıllı telefonlarımız’dan yola çıkarak TunnelBear sisteminden örnek verelim...

IOS sistemler için APPStore; Android sistemler için Google Play Store tarafından servis edilen bu program, ilk 1 yıl için ücretsiz ve sınırsız olarak hizmet veriyor. Eklenti sunucularından çok kısa sürede indirilen bu program, çalıştığı sürece, her türlü yayınla Türkiye sınırları dışındaymış gibi özgürce bağlantı kurulabiliyor.

IOS kullanıcıları programı kurduktan sonra, telefonun özellikler kısmından VPN seçeneğini aktif hale getirmeleri durumunda, sistemin otomatik olarak seçtiği bir ülkeden bağlantı sağlıyor. Tek dezavantaj, şarj kullanımı… Başka bir olumsuzluk görünmüyor.

Android kullanıcıları ise programı kurduktan sonra çalıştırıp sol üst köşeden ON –OFF kısmını ON konumuna getirip hemen yanından 6 ülkeden birini seçebiliyor. Bu durumda altta uyuyan ayı uyanıp tünel kazmaya başlıyor. Ayı biraz manidar, ama neticede kış uykusundan uyanması da oldukça dikkat çekici. Bu durumda bildirim tepsisinde bir anahtar beliriyor ve VPN kurulmuş oluyor. Android sistemler için de tek dezavantaj şarj kullanımı olarak belirlenmiş. Başka bir olumsuzluk görünmüyor.

EN GEÇ 30 SANİYE İÇİNDE DELİN GİTSİN YASAKLARI!..

Gelelim bilgisayarlarda nasıl uygulayacağımıza…

ZenMate, Chrome Web Store'dan ücretsiz olarak, sadece 30 saniyede kurabileceğiniz ve size yasaklı sitelerin kapısını sonuna kadar açan güzel bir VPN çözümü. Kurulumun ardından Chrome'un araç çubuğuna yerleşen simge, size farklı lokasyonlardan farklı sunucu alternatifleri sunuyor. Bundan sonrası sizin paşa gönlünüze kalmış istediğiniz ülkeden delin gitsin yasakları...

Görülüyor ki mücadelenin galibi de belli mağlubu da… Aslında, sonu belli olan filmleri seyretmeyi pek sevmem. Ancak bu film öylesine ilginç noktalarda öylesine sürprizlere gebe ki, insanı ister istemez merakta bırakıyor.

Yakın zamanda çeşitli görüntü ve ses kayıtları sürüleceği söyleniyor. Bilemem… Ben, söyleyenlerin yalancısıyım. Tabii, anında montaj olarak nitelendirilecek cinsten olacaklarmış... Onu da bilemem.

Ben derim ki, şimdiden tünelleri kazalım ve bekleyelim. Çünkü, vizyona girecek olan filmler, montaj olsun veya olmasın, anladığım kadarı ile kaçırmaya gelmeyecek cinsten…

Unutmayın… Bu tüneller hayaldi, gerçek oldu.
 kunfuu
Editör
Cevap: 0

Oy Ver :
1 2 3 4 5

 
SON YORUMLANANLAR
ÜYE İŞLEMLERİ
FORUMDAN SEÇMELER
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.