• BIST 102.270
  • Altın 148,843
  • Dolar 3,5367
  • Euro 4,1883
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 19 °C
  • 2018 KPSS TÜYOLARI
  • HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNU ÖĞRETMEN OLDU!
  • Çipli kimlikte büyük hata!.
  • 2018 KPSS TÜYOLARI
  • HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNU ÖĞRETMEN OLDU!
  • Çipli kimlikte büyük hata!.
Editörler kunfuu  

YENİ ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK

YENİ ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 10 Şubat 2016'da Cumhurbaşkanı lRecep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yapılan toplantının ardından öğlen saatlerinde 30 bin öğretmen ataması sonuçlarını açıklamıştı.

Normalde bugün açıklanacak olan sonuçlar dün sonlandırılmış ve Eğitim ordusuna 30 bin yeni öğretmen daha katılmıştı. Süreç henüz bitmedi aday öğretmenler için. 15-18 Şubat tarihlerinde ilk göreve başlayacakları il tercihlerini yapacaklar ve ardından 19 Şubat'da sonuçların açıklanması ile 25 Şubat tarihi itibarıyla Valiliklerin belirleyeceği okullarda göreve başlayacaklar.

Göreve başlamalar valilikler tarafından ivedilikle yürütüleceği ifade edildi. 15 Mart2016 itibarı ile de yeni göreve başlama yapan öğretmenler göreve başladıkları günden 15 Mart'a kadar olan zamanlardaki maaş farklarını da alabilecekler. Dolayısıyla ilk maaş ödemesi 15 Mart'da başlayacak. Öncesinede herhangi ödeme olmayacaktır.

Dün yapılan atama sonuçlarında ise 5 eğitim kurumuna atama yapılmadı. 

Harita-Tapu-Kadastro/Harita-Tapu-Kadastro Hukuk branında 1 kadro ve Sağlık Bilgisi dersinde ise 4 kadro'ya ise atama yapılmadı.

Ataması gerçekleşmeyen okullar ise şu şekildedir; Kumçatı Çok Programlı Anadolu Lisesi, Mezra Çok Programlı Anadolu Lisesi, Cizre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Gülyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi (Sağlık Bilgisi). Bağlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kiptaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Harita-Tapu-Kadastro/Harita-Tapu-Kadastro Hukuk).

Bu branşlara MEB'in belirleyeceği bir tarihte tekrar atama başvurusu yapılacak ve MEB tarafından ilerleyen günlerde açıklama yapılacaktır.

ALIMLAR KAÇIRMAMAK İÇİN KAÇIRMAMAK İÇİN FACEBOOK SAYFAMIZA TIKLA BEĞEN   

TWİTTERDEN TAKİP İÇİN TIKLA

EZGİ
Editör
Cevap: 0

Oy Ver :
1 2 3 4 5

SON YORUMLANANLAR
ÜYE İŞLEMLERİ
FORUMDAN SEÇMELER
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.