• BIST 89.496
 • Altın 146,559
 • Dolar 3,6433
 • Euro 3,9136
 • İstanbul 16 °C
 • Ankara 17 °C
 • İzmir 19 °C
 • ANKARA VE SİİRT SYDV MEMUR ALIMI 2017
 • Yasalaştı! Maaşları devlet verecek
 • iş arayanlara 607 tl verilecek
 • ANKARA VE SİİRT SYDV MEMUR ALIMI 2017
 • Yasalaştı! Maaşları devlet verecek
 • iş arayanlara 607 tl verilecek

2013 YGS'DE GÖREV ALACAKLAR DİKKAT!

2013 YGS'DE GÖREV ALACAKLAR DİKKAT!
24 MART 2013 PAZAR GÜNÜ YAPILACAK OLAN YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVINDA GÖREV ALANLARIN DİKKATİNE
1. Bina Sınav Sorumluları, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcıları ve Bina Yöneticileri en geç saat 07.30'da görevli oldukları binada bulunacaklardır.
2. Bina Sınav Sorumluları, sınav gününden önce görevli oldukları binaya giderek Bina Yöneticisi ile birlikte binanın sınava hazır olup olmadığını kontrol edeceklerdir.
3. Kent İçi Sınav Evrakı Nakil Kuryeleri saat 06.00'da İl Sınav Koordinatörlüğünde hazır bulunacaklardır.
4. Bina Yöneticileri binalarının temizliğini, ısıtılmasını ve sınav salonlarının salon tanıtım forumuna göre düzenlenmesini sağlayacaklardır.
5. Sınav esnasında sınav görevlilerine çay, kahve vb. servisi kesinlikle yapılmayacak, sınav süresince sınav binalarında faks, internet gibi iletişim cihazları kapalı tutulacaktır.
6. Bina Sınav Sorumlusu ve Bina Yöneticileri tarafından görevlilerin geldiği saatler görevli listesine yazılarak imza karşılığında görev yerleri tebliğ edilecektir.
7. Salon görevlileri (Salon Başkanı, Gözetmen ve Yedek Gözetmen) saat 08.00'da görevli oldukları binada hazır olacaklar ve salonlarında sınava girecek adayları salon aday yoklama listesine göre kontrol ederek salona alacaklardır.
8. Adaylar sınava girerken, sınava giriş belgelerine, nüfus cüzdanına veya pasaportlarına bakılarak sınava alınacaklardır. Zorunlu askerlik görevini yapanların askerlik kimlik belgeleri özel kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.
9. Bina Yöneticileri salonlardaki duvar saatlerini sınav sabahı kontrol ederek çalışır durumda olmalarını sağlayacaklardır. Ayrıca salondaki analog saat ile (varsa) kamera kayıt işlevi de olan dijital saatin ayarlarının aynı olmasını sağlayacaklardır.
10. Binalara görevlendirilen Bina Yedek Gözetmenleri öğrencilerin binaya alınmaları esnasında üst arama, kimlik kontrolü ve diğer konularda Bina Sınav Sorumlusu ve Bina Yöneticisine yardımcı olacaklardır.
11. Salon Başkanları Soru kitapçığı numarasının cevap kâğıtlarına kodlanıp kodlanmadığını kontrol edecekler ve soru kitapçığı üzerindeki kare kodları salon aday yoklama listesindeki ilgi yere yapıştıracaklardır.
12. Bina Sınav Sorumluları ve Bina Yöneticileri, sınav bitiminde, Salon Başkanlarının getirdiği salon sınav evrakı içindeki cevap kâğıtları dönüş poşetini Salon Başkanlarının gözü önünde kırmızı kutuya koyacaklar ve kırmızı kutuyu sınav salonları kontrol edildikten sonra kilitleyeceklerdir. Yanlışlıkla soru kitapçıklarını cevap kâğıdı poşetine koyan Salon Başkanları olursa, poşet açılmayacak olduğu gibi kırmızı kutuya konulacaktır. Eğer cevap kâğıtları dönüş poşetleri kırmızı kutulara sığmaz ise daha sonra takip eden ilk mavi kutuya konacak fakat bu kutuya başka bir şey konmayacak ve bu durum Bina Sınav tutanağında belirtilecektir.
13. Bina Sınav Sorumluları sınav sonrasında ÖSYM'nin gis.osym.gov.tr internet adresinde yer alan Bina Sınav Tutanağını dolduracaklardır.
14. Yedek cevap kâğıtları ihtiyaç halinde İl Sınav Koordinatörlüğünden istenecek ve adayın sınava girdiği salona ait cevap kâğıtları dönüş poşeti ile birlikte gönderilecektir.
15. Bütün Sınav Görevlileri görevli oldukları binaya gelirken özel kimlik belgeleri ve görevlendirme belgelerini yanlarında bulunduracaklardır. Salon Görevlileri öğrencileri rahatsız etmeyecek şekilde kontrollerini yapacaklar ve ses çıkarmayacak ayakkabılarla sınava geleceklerdir.
16. Tüm sınav görevlilerinin sınav günü kılık kıyafet kurallarına uygun olarak göreve gelmeleri ve telefon, saat, kitap, anahtar vb. eşyalarla sınav salonlarına girmemeleri gerekmektedir.
17. Mazeretsiz göreve gelmeyen sınav görevlilerinin görevi iptal edilecek ve 2013 yılındaki ÖSYM sınavlarında görev verilmeyecek, ayrıca doğabilecek kayıplardan hukuken sorumlu olacaklardır.
18. Sınavın uygulamasında yapılacak herhangi bir yanlışlıktan dolayı adayın uğrayacağı mağduriyetten ilgili sınav görevlileri sorumlu olacaklardır.
19. Her aday kesinlikle Sınav Giriş Belgesinde belirtilen salonda sınava alınacaktır. Salon Görevlileri sınava gelmeyen adaylara ait soru kitapçığını açmayacaklardır. Adayın Sınavının geçersiz olduğu tutanakta belirtilirse, nedenleri çok açık bir biçimde tutanağa yazılacaktır.
20. Soru kitapçığı üzerindeki Karekodları Salon Aday Yoklama listesindeki yerlerine yapıştırma işlemi sınav başlamadan önce yapılacaktır.
21. ÖSYM Karekod etiket uygulama animasyonunu izlemek için tıklayınız
ÖSYM İl Sınav Koordinatörlüğü
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.