• BIST 107.015
 • Altın 172,213
 • Dolar 4,0658
 • Euro 4,9307
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 14 °C
 • İzmir 19 °C
 • BU ÜÇ BANKAYA BORCU OLANLAR DİKKAT!
 • Görenlerin yürekleri burkuluyor! Güneşe çıktıklarında.
 • BÜTÜN ACİL NUMARALARI TEK NUMARA OLUYOR.. İŞTE YENİ NUMARA..
 • BU ÜÇ BANKAYA BORCU OLANLAR DİKKAT!
 • Görenlerin yürekleri burkuluyor! Güneşe çıktıklarında.
 • BÜTÜN ACİL NUMARALARI TEK NUMARA OLUYOR.. İŞTE YENİ NUMARA..

Adalet Bakanlığı 145 Devlet Memur Alımı

Adalet Bakanlığı 145 Devlet Memur Alımı
Adalet Bakanlığı 145 Devlet Memur Alımı


Adalet Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere aşağıdaki linkte bağlantısı verilen listede sınıfı , sayısı ve yer belirtilen mühendis , mimar , koruma ve güvenlik görevlisi , şoför , hizmetli kadroları ile çocuk ağır ceza , çocuk ve aile mahkemelerinde çalıştırılmak üzere psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı kadrolarına sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacaktır.

Başvurular 27 Temmuz 2016 günü başlayıp, 10 Ağustos 2016 günü mesai saati bitimine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır.

Mühendis alımı için: İlgisine göre; Yazılım Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümlerinin biridinden mezun olmak.

Mimar alımı için: Mimarlık bölümünden mezun olmak.

Psikolog alımı için: Psikoloji bölümünden mezun olmak.

Pedagog alımı için: “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” veya “Eğitim Programları ve Öğretim” bölümlerinin
birinden mezun olmak.

Sosyal Çalışmacı alımı için: “Sosyal Hizmet”, “Sosyal Hizmetler” veya “Sosyal Çalışmalar” bölümlerinin birinden mezun olmak.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı için: En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak, Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 10 Ağustos 2016 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın (KPSS) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (Lisans mezunları için 01 Ocak 1986 tarihi ve sonrası doğumlu olanlar, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 01 Ocak 1984 tarihi ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm'den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13'ten fazla, 17'den az olmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli
olmamak; şaşılık, görme engeli, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engelleri bulunmamak.

Şoför alımı için: En az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Hizmetli alımı için: En az lise veya dengi okul mezunu olmak şart.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar ; ortaöğretim ve önlisans mezunları için 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı , lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı puan türüne göre en yüksek puandan başlamak üzere sırayla sözlüye çağırılacaktır.

Adaylarda aranan genel şartlar ; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak , güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak , lisans mezunları için 2016 KPSSP3 , önlisans mezunları için 2014 KPSSP93 , ortaöğretim mezunlar için KPSSP94 puan türünden 70 veya daha yukarı puan almak gerekmektedir.

IV) BaĢvuru Yeri, ġekli ve Tarihi: Başvurular 27/07/2016 günü başlayıp, 10/08/2016 günü mesai saati bitimine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır. (Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra baĢvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin baĢvuruları kabul edilmeyecektir.)

V) Sözlü ve Uygulamalı Sınav Yeri ve Tarihi: Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü ve şoförler için yapılacak uygulamalı sınav yeri ve tarihi Bakanlığımız internet sayfasında (www.adalet.gov.tr) ilan edilecektir. VI) Sözlü ve Uygulamalı Sınavın ġekli ve Konuları: Atama yapılacak kadronun gerektirdiği meslekî bilgi 40, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20, Genel kültür 20, Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20, puan olmak üzere; toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

Adayın atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; atanacağı kadronun gerektirdiği teknik bilgiye ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır. Şoför kadrolarına atanacaklar için bu tespit araç başında ve kullanma becerisi de ölçülmek suretiyle uygulamalı olarak yapılacaktır.

Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmeleri için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.  2016 PERSONEL ALIMI GELİŞMELERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN RESMİ FACEBOOK SAYFAMIZA TIKLA BEĞEN

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.