• BIST 112.122
 • Altın 175,002
 • Dolar 4,0406
 • Euro 4,9882
 • İstanbul 19 °C
 • Ankara 18 °C
 • İzmir 23 °C
 • Görenlerin yürekleri burkuluyor! Güneşe çıktıklarında.
 • BÜTÜN ACİL NUMARALARI TEK NUMARA OLUYOR.. İŞTE YENİ NUMARA..
 • 2018 kpss ye girecekler tıkla
 • Görenlerin yürekleri burkuluyor! Güneşe çıktıklarında.
 • BÜTÜN ACİL NUMARALARI TEK NUMARA OLUYOR.. İŞTE YENİ NUMARA..
 • 2018 kpss ye girecekler tıkla

AÖF Güz Dönemi Tercih İşlemleri Başladı

AÖF Güz Dönemi Tercih İşlemleri Başladı
AÖF Güz Dönemi Tercih İşlemleri Başladı

Yaklaşık 1 milyon 400 bin öğrenciye açıköğretim sistemiyle yükseköğrenim sağlayan AÖF 17 lisans ve 34 önlisans programıyla bu sene de yeni öğrencileri bünyesine kattı.
AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri 26 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayıp, 07 Ekim 2016 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erdi.
SINAV TARİHLERİ
Güz Dönemi Ara Sınavı 26 - 27 Kasım 2016
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 14 - 15 Ocak 2017

Bahar Dönemi Ara Sınavı 15 - 16 Nisan 2017

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27 - 28 Mayıs 2017

2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı 15 Temmuz 2017
AÖF'DEN ÖĞRENCİLERE HATIRLATMA
Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.

Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.

Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.

Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.
Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.

Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.

Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.
Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.
SINAV MERKEZİ TERCİHİ SON TARİHLERİ

Güz Dönemi Ara sınav türünde 20 Ekim 2016 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Güz Dönemi Dönem Sonunda 29 Kasım 2016 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Bahar Dönemi Ara döenmde 28 Şubat 2017 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Bahar Dönemi Dönem Sonunda 18 Nisan 2017 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.

AÖF 2016 Güz dönemi merkezi tercih için duyuru yayınlandı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Güz dönemi sınav tercih işlemleri 29 Kasım 2016 tarihine kadar yapılabilecektir.

Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi AÖF sınav merkezi tarafından dönem sonu sınavı merkezi sınav tercih için duyuru yayınlayarak 26 Kasım Cumartesi günü ve 27 Kasım Pazar günü yapılacak olan dönem sonu sınavlarından sonra güz dönemi sınavı duyurusu yayınlandı.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi AÖF tarafından yayınlanan güz dönemi sınav tarihleri 14 Ocak 217 Cumartesi ile 15 Ocak 2017 Pazar günleri arasında yapılacak olup sınav merkezi tercih işlemleri başlamıştır. Kaydını yaptırmayan veya yaptıramayan öğrenciler için sure uzatılmayacak olup son kayıt işlemi 29 Kasım 2016 tarihinde sona erecektir.

Öğrencilere duyuru yapan Anadolu Üniversitesi AÖF 29 Kasım 2016 tarihine kadar kayıt yaptırmayan öğrenciler bir sonraki sınava kalmamaları ve kaybın yaşanmaması için güz dönemi sınav merkezi tercihlerini yapmaları yönünde uyardı. Merkezi tercih yapan öğrenciler 29 Kasım 2016 tarihi sonrası sınav merkezi tercih işlemleri bir sonra’ ki sınavlar için olduğundan zamanında kayıt yapmalarını ve zamanında bankaya para yatırmaları yönünde uyarıda bulunarak sınav takvimine göre gittiklerini ve hiçbir koşulda sure uzatılmayacaktır.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin yapacağı sınavlar için AÖF merkezlerinden veya İnternet adreslerindeki öğrenci otomasyonundan veya Açık öğretim sistemi etkileşim merkezlerince 44 10 26 veya 0 850 200 46 10 – hat 10 ‘ irtibat telefonları aranarak yapabilecek.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.