• BIST 110.932
 • Altın 175,077
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • İstanbul 9 °C
 • Ankara 7 °C
 • İzmir 14 °C
 • Görenlerin yürekleri burkuluyor! Güneşe çıktıklarında.
 • BÜTÜN ACİL NUMARALARI TEK NUMARA OLUYOR.. İŞTE YENİ NUMARA..
 • 2018 kpss ye girecekler tıkla
 • Görenlerin yürekleri burkuluyor! Güneşe çıktıklarında.
 • BÜTÜN ACİL NUMARALARI TEK NUMARA OLUYOR.. İŞTE YENİ NUMARA..
 • 2018 kpss ye girecekler tıkla

Atanamayan Öğretmenlerin Sesi OLUN!

Atanamayan Öğretmenlerin Sesi OLUN!
Abbas Güçlü YAZDI
Yeni yıl için hepimiz dileklerde, temennilerde bulunduk. Umarız hemen herkesin bu dilek ve temennileri, yeni yılda karşılık bulur...
Yıllardır hem de çok uzun yıllar atama bekleyen öğretmenler, bu yıl için toplu dilekte bulundular ve seslerini, sadece ülkeyi yönetenler değil, herkes duysun istediler.
Aslında onların kendileri için bulundukları bu dilekler, kendilerinden çok, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için! İşte bu yüzden, aşağıdaki dileklerin gerçekleşmesi adına herkesin kendi ölçüsünde çaba göstermesinde yarar var. Ve eminiz ki, başta iktidar ve siyasi partiler, sendikalar, sivil toplum örgütleri ve veliler olmak üzere herkes üzerine düşeni yapacaktır...
Önceki Bakan çok katıydı. Şubat atamasını ağzına bile almıyordu. Ama işte demek ki yapılabiliyormuş. 10 binden fazlası da pekala gerçekleşebilir. İşte kimi atanma ihtimali belirdiği için mutlu, kimi sırasının yetip yetmeyeceğini kara kara düşündüğünden buruk, kimisi ise sıralaması çok gerilerde olduğu için üzgün yüz binlerce atama bekleyen öğretmenimizin 2014 dilekleri:
 
Ne istiyorlar
-  Şubatta 40 bin öğretmen arkadaşımızın öğrencilerine kavuşarak mutlu olmasını diliyoruz.
-  Şubatta 40 bin ailenin çocuğunun öğretmen olma hayalini gerçekleştirdiğini görmesini diliyoruz.
-  TEOG sisteminin başarıyla hayata geçirilebilmesi için yeterli ve adaletli atama yapılmasını diliyoruz.
-  Boş geçen derslerin bir an önce işinin ehli öğretmenlerce doldurulmasını diliyoruz.
-  Şubatta 40 bin atamayla Resmi rakamlara göre 127 bin olan öğretmen açığının kademeli olarak kapatılmasını diliyoruz.
-  Tüm Türkiye’de özellikle doğu ve güneydoğuda çocuklarımızın eşit şartlarda eğitimli öğretmenler tarafından yetiştirilmesini diliyoruz.
-  Toplamda 40 bin atamanın branş ayrımı olmaksızın  adaletli bir kontenjan dağılımı gerçekleştirilmesini diliyoruz.
-  Ücretli öğretmenler yerine kadrolu öğretmenlerle eğitimde sürekliliğin sağlanmasını diliyoruz.
-  KPSS sürecinde yaşadığı bunalımlar, maddi sıkıntılar nedeniyle artık öğretmen arkadaşımızın intihar etmemesini diliyoruz.
-  En verimli çağında öğrencileriyle olması gereken 40 bin öğretmenin bir an önce öğrencileriyle buluşturulmasını diliyoruz.
-  Branş ayrımı olmaksızın her sene artan mezun sayısıyla yığılmanın yapılacak 40 bin atamayla eritilebilmesini diliyoruz.
-  Gelecek kaygısı nedeniyle evlenemeyen çocuk sahibi olamayan kısaca aile kuramayan 40 bin öğretmenin geleceğinin garanti altına alınmasını diliyoruz.
-  Senelerce atama beklediği için ailesine maddi olarak yük olduğunu düşünen 40 bin öğretmen arkadaşımızın bu duygudan bir an önce kurtulmasını diliyoruz.
-  Öğretmen babaların aile reisi olarak çocuğunu ya da çocuklarını daha rahat büyütebilmesini diliyoruz.
-  40 bin öğretmen arkadaşımızın hiçbir ülkede uygulanmazken Türkiye’de uygulanan yarı maaş alarak ücretli öğretmenlik sıfatı altında kadrolu öğretmen ile aynı işi yapmaktan kurtulmasını diliyoruz.
-  Ücretli öğretmen olarak çalıştığı okulda gelecek kaygısı nedeniyle öğrencilerine yararlı olamayan tüm öğretmenlerin huzura kavuşmasını diliyoruz.
-  Öğrencilerine kavuşma yolculuğunda hayallerini yitirerek ruhsal bunalıma giren intiharı bir çözüm yolu gibi görmek zorunda bırakılan Allah’ın rahmetine kavuşan tüm öğretmen arkadaşlarımızın ruhlarının huzura kavuşmasını diliyoruz.
-  Öğrencilerimizin işinin ehli olmayan tarla bitkileri-iktisat-işletme mezunu insanlarca ücretli öğretmen uygulaması adı altında eğitim görmesinden duyduğumuz vicdan azabının kadrolu öğretmen ataması yapılarak giderilmesini diliyoruz.
-  40 bin öğretmen arkadaşımızın 24 Kasım öğretmenler gününü öğrencileriyle kutlama sevincini yaşamasını diliyoruz.
-  Şubatta 10 bin öğretmen ataması yapılmasının yetersizliğini tekrar dile getirerek şubatta 40 bin öğretmen ataması talebimizi yineliyoruz.
-  2014 yılının tüm ülkemize mutlu, huzurlu, sağlık dolu  günler getirmesini dileyerek 40 bin öğretmen ataması müjdesinin de bir an önce duyurulmasıyla tüm ataması yapılmayan öğretmenlere yeni yıl hediyesi olarak verilmesini temenni ediyoruz...
Özetin özeti: Ne olur onların sesine kulak verin! Çünkü öğretmenleri huzurlu olmayan bir ülkenin mutlu ve başarılı olması mümkün değil. MİLLİYET


 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.