• BIST 110.932
 • Altın 174,858
 • Dolar 4,0586
 • Euro 4,9825
 • İstanbul 14 °C
 • Ankara 13 °C
 • İzmir 22 °C
 • Görenlerin yürekleri burkuluyor! Güneşe çıktıklarında.
 • BÜTÜN ACİL NUMARALARI TEK NUMARA OLUYOR.. İŞTE YENİ NUMARA..
 • 2018 kpss ye girecekler tıkla
 • Görenlerin yürekleri burkuluyor! Güneşe çıktıklarında.
 • BÜTÜN ACİL NUMARALARI TEK NUMARA OLUYOR.. İŞTE YENİ NUMARA..
 • 2018 kpss ye girecekler tıkla

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 4000 Sözleşmel Askeri Personel Alacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 4000 Sözleşmel Askeri Personel Alacak
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 4000 Sözleşmel Askeri Personel Alacak

Başvuru Tarihleri 28 Mart – 17 Nisan 2016

 

Başvuru Adresi http://personeltemin.dzkk.tsk.tr

 

BAŞVURU KOŞULLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

2. Askerlik hizmeti ve öğrenim şartı;

a. İlköğretim (Ortaokul) mezunları için;

(1) En az ilköğretim (ortaokul (8 yıl) mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak) (Kılavuzda belirtilen okullara denk yurt dışındaki okullardan mezun olan adaylar, lisans/önlisans için Yükseköğretim Kurumu (YÖK)’ndan, ortaöğretim için Mili Eğitim Bakanlığı (MEB)’ndan denklik belgesi alacaktır.)

(2) Askerlik hizmetini yapıyor/yapmış olmak,

En az İlköğretim (ortaokul-8 yıl) Mezunu Adayların Deniz Kuvvetlerinde Sözleşmeli Er olmak istemeleri durumunda Mükellef Askerlik Hizmetine başlamış veya bitirmiş olmaları gerekmektedir.

Askerlik yapmayan ilköğretim mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.

b. Ortaöğretim (Lise)/Önlisans/Lisans ve üzeri mezunlar için;

(1) En az ortaöğretim (lise) mezunu olmak,

(2) Mükellef askerlik hizmetine başlamamış/başlamış veya bitirmiş olmak,

(3) Silah altında iken sözleşmeli er olarak seçilen lise mezunlarının, ön sözleşme imzalamalarına (sınav, sağlık muayenesi ve güvenlik soruşturmasının tamamlanmasını müteakip eğitim birliklerine katılmalarına) kadar geçirdikleri sürenin tamamı askerlik hizmetinden sayılacak; bahse konu adaylar sözleşmeli er olarak temin edilerek ön sözleşme imzalamalarını müteakip mükellef askerlik hizmetinden ayrılarak sözleşmeli er oryantasyon kursuna alınacaklardır. Mükellef askerlik hizmetinden kalan süreleri sözleşmeli er olarak tamamlattırılacaktır. Sözleşmeli erlikte geçirilen sürenin 3’te 1’i (1/3) mükellef askerlik hizmetinden sayılacaktır.

Lise ve üzeri okul mezunu adaylar Askerlik yapmadan Deniz Kuvvetlerinde Sözleşmeli Er olmak için başvurabilirler. Sözleşmeli Er Olarak görev yapacakları sürenin 3’te 1’i (1/3) mükellef askerlik hizmetinden sayılacaktır.

Bu Adayların başvuru sonrası seçim aşamaları ve diğer işlemleri tamamlanana kadar (ön sözleşme imzalayana kadar) geçecek sürede mükellef askerliğe başlamaları durumunda; Ön sözleşme imzalamak üzere kendilerine yapılacak tebligata istinaden birliklerinden ayrılarak sözleşmeli er eğitimine katılacaklardır. Kalan askerlik süreleri sözleşmeli er olarak geçirecekleri süreden düşülecektir.


Müracaat eden adayların Askerlik Şubelerine askerliklerinin ertelenmesi maksadıyla yazı yazılmamaktadır. Sadece ön sözleşme imzalayan erlerin bilgileri ASAL Daire Başkanlığına topluca bildirilmektedir.

3. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş, 20 yaşından gün almış olmak (01 Ocak 1991-31 Aralık 1996 tarihleri arasında
doğanlar),

4. Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği
kesilmemiş olmak,

5. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak istihdam edilmemiş olmak,

6. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

7. Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlarından birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına (HAGB) karar
verilmiş olsa dahi;

(a) Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birisinden,

(b) Firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından,

(c) 22 Mayıs 1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkûm olmamak.

8. Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak,

9. Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranların birliklerince, 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu’nun 9’uncu maddesi hükümlerine dayanılarak hazırlanan Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde örneği bulunan “ SÖZLEŞMELİ ERBAŞ OLACAKLAR İÇİN NİTELİK BELGESİ” doldurulacaktır. Bu belgenin “Sözleşmeli Er Olur” kayıtlı olması gereklidir. Hakkında “Sözleşmeli Er Olmaya Layık Değildir” kararı bulunan adaylara tebliğ, tertipli olduğu birliklerince yapılması gerekmektedir. Bu adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

10. Sayfa-15’te belirtilen boy ve kilo oranları değerleri içerisinde bulunmak,

11. Yapılacak olan fiziki yeterlilik testi ve mülakatlarda başarılı olmak,

12. Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak,

13. Tüm sınavları geçen adaylar için TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak; sevk edildikleri asker hastanesinden “DENİZ PİYADESİ (AMFİBİ KOMANDO) SINIFINDA SÖZLEŞMELİ ER OLUR” veya “SÖZLEŞMELİ ER OLUR” kararlı sağlık raporu almış olmak,
14. Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamaktır.
Başa Dönmek İçin Tıklayınız


BAŞVURU NASIL YAPILIR ?

1. Başvurular sadece internet üzerinden yapılmaktadır. Posta veya şahsen başvuru
yapılmamaktadır.

2. Başvurular; 28 Mart günü saat 18:00’da başlayıp, 17 Nisan 2016 Pazar günü saat 23:59’a
kadar devam edecektir.

3. Başvurular; http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet adresindeki “2016 yılı 3. Dönem Deniz Piyade (Amfibi Komando) ve Sözleşmeli Er Alımı’’ sekmesinde “İlk Başvuru kısmından yapılmaktadır. Başarılı olarak tamamlanan başvuru süreci sonunda adaylara sistem tarafından şifre verilmektedir. Şifre aldığınız takdirde başvurunuz başarıyla gerçekleştirilmiştir. Şifreler e-posta adresine gönderilmemekte başvurunun tamamlanmasını müteakip otomatik olarak ekranda görüntülenmektedir. Adaylar ilk başvuru sonrasında şifreleri ile tekrar Aday Girişi Kısmından girerek, sayfanın üst tarafında açılan Eğitim/Aile/İş bilgilerini dolduracaklardır.

4. Şifrenizi kaybetmeyiniz. Adayların şifrelerini kaybetmeleri durumunda “Aday Girişi” kısmında bulunan “Şifremi Unuttum” linkinden bilgilerini girerek şifrelerini ekranda görüntüleyebileceklerdir. Şifreler adayların e-posta adreslerine gönderilmemektedir. Adayların yazılı ve sözlü olarak yapacakları şifre öğrenme taleplerine yanıt verilmeyecektir.

5. Başvuru sırasında kuruma verilecek bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek her türlü hukuki hususlardan adaylar sorumludur.

6. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, sınavın veya temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun (atanmış olsalar dahi) işlemleri iptal edilecektir.

7. Başvuru esnasında karşılaşılan problemler için ikpersoneltemin@dzkk.tsk.tr mail adresinden yardım alınabilir.

8. Anlaşılmayan konular için Deniz Kuvvetleri K.lığı resmi internet sitesi http://www.dzkk.tsk.tr bilgi edinme bölümü Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.) kısmına veya http://www.tsk.tr/5_insan_kaynaklari/dzkk.html adresinden sözleşmeli er kısmına bakılacaktır.

9. Herhangi bir nedenle başvuru yapmaktan vazgeçmeniz durumunda, “Aday Girişi” kısmından şifrenizle giriş yaparak Başvuruyu Sil kısmından başvurunuzu silebilirsiniz.

10. İnternetten yapılan başvurular ön başvuru niteliği taşımaktadır. İnternetten başvuru yapan adayların, seçim aşamalarının yapılacağı tarih yapılacak planlamaya istinaden daha sonra bildirilecektir. Seçim aşamalarına gelen adaylar başvuruda istenen belgelerle beraber ilan edilen tarih ve yerde seçim aşamalarına alınacaktır.

11. Adaylara seçim aşamalarının yapılacağı yer ve tarih hakkında internet üzerinden duyuru yapılacaktır. Ayrıca adayların cep telefonlarına bilgilendirme amaçlı kısa mesaj gönderilecektir. Bu nedenle adayların başvuru esnasında özellikle cep telefonu ve adres bilgilerini doğru girdiklerinden emin olmaları gerekmektedir.

SEÇİM AŞAMALARINA ÇAĞRILAN ADAYLARIN GETİRECEĞİ BELGELER

1. Seçim aşamaları ile ilgili duyurular http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet adresinden yapılacaktır.

2. Adaylar seçim aşamalarına gelirken aşağıda yazılı belgeleri (sırayla şeffaf dosyaya koyarak)
getireceklerdir.

 


Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu bilgisayar ortamında BÜYÜK HARFLERLE doldurularak tüm sayfalardan 3’er adet çıktı alınacak, fotoğraf yapıştırılarak aday tarafından imza atılacaktır.)

Mal Bildirim Beyannamesi Formu 1 adet çıktı alınacak, aday tarafından her iki örneğin son sayfasında yer alan şahsın imzası kısmına mutlaka imza atılacaktır.) Eğer adayın üzerine herhangi bir mal, taşınmaz vs. kayıtlı değilse her bir bölüme “YOKTUR” yazılarak imzalanacaktır.

Askerlik hizmeti devam eden adaylar için “Sözleşmeli Er Olacaklar İçin Nitelik” belgesi, (6191 sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu’nun 9’uncu maddesi hükümlerine dayanılarak hazırlanan Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliği EK-2’de örneği bulunan forma göre doldurularak
kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir.) Adaya zarfı açmaması gerektiği hususu tebliğ edilecektir.

UYARI 1 : “Sözleşmeli er olmaya layık değildir.” kanaatli nitelik belgesi
gönderilmeyerek, adaya mağdur olmaması için tertipli olduğu birliklerince tebliğ edilecek ve
şahsi dosyasına konulacaktır. Bu adaylar sınavlara gönderilmeyecektir. Ayrıca adaya ait
başvuruyla ilgili herhangi bir belge, resmi evrak kanalı ile gönderilmeyecektir.

Sınav tarihleri dağıtım iznine denk gelen adaylar için nitelik belgesi, acemi eğitimi gördükleri eğitim birliği tarafından doldurulacaktır. Acemi birliğinde eğitimi devam eden adaylar için nitelik belgeleri, bulundukları eğitim birliği tarafından verilecektir.

Silâhaltındaki adaylardan haklarında adli ve/veya askeri mahkemelerde işlemi olanlara ait ilgili belgeler, varsa RDM sürecine ait tespitler ile arşiv araştırma sonucu da nitelik belgesinin konulduğu zarfın içerisine konulacaktır. Nitelik belgesi adaylar tarafından, kapalı ve mühürlü zarf içerisinde sınavlara gelirken getirilecektir.

Son mezun olduğu okula ait Mezuniyet Belgesi veya Diplomanın Fotokopisi. (Aslı istenmemektedir. Adayların seçim aşamalarını kazanmaları durumunda Noter/Okul onaylı fotokopisi istenecektir.)

Başvuran adayların sahip oldukları her türlü bonservis/sertifika/ustalık-kalfalık belgesi/diploma fotokopisi. (Özellikle sınıflandırma aşamasında adayların yetenekleri/aldıkları eğitme yönelik sınıflandırılmaları açısından önem arz etmektedir.)

Adli Sicil veya Adli Sicil Arşiv Kaydı olan adaylar ilgili mahkeme kararının aslı ve fotokopisini getireceklerdir.

NOT: Adayların başvuru için getirecekleri evraklar iade edilmeyeceğinden dolayı hiçbir
belgenin aslı veya noter onaylı sureti talep edilmemektedir. Yalnızca ön sözleşme sürecinde adaylardan imzalı/mühürlü belge istenilecektir. Ancak isteyen adaylar terhis belgelerini Askerlik Şubesi’nden, diplomalarını mezun olduğu okuldan veya her ikisini de noterden onaylatarak ıslak imza/mühürlü fotokopilerini getirebileceklerdir. Adayların mağdur olmaması için bu hususa özellikle dikkat etmesi gerekmektedir.

3. Adayların seçim aşamalarına gelirken yanlarında getirmeleri gereken yukarıda belirtilen belgeleri getirmeyenler/eksik getirenler SEÇİM AŞAMALARINA ALINMAYACAKTIR. (Seçim aşamalarının yapıldığı yerde fotokopi imkanı bulunmamaktadır.)

4. Mülakat sınavı sonuçları ve diğer temin işlemleri ile ilgili duyurular
http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet adresinden yayınlanacaktır.

5. Adaylara, tüm duyurular http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet adresinden yapılacaktır. Yapılacak duyurular tebligat amaçlıdır. Adaylara internet ortamında yapılacak duyurularda istenilen zamanda istenilen yerde bulunmak adayın sorumluluğundadır. Adaylara ayrıca posta ile tebligat
yapılmayacaktır. Bu durum dikkate alınarak özellikle cep telefonu ve iletişim bilgilerinin doğru girilmesi önem arz etmektedir.

 

SEÇİM AŞAMALARINA İLİŞKİN BİLGİLER
1. ÖN SAĞLIK MUAYENESİ :

a. Ön Sağlık kontrolünde TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği esaslarına göre adayın genel fiziki kusurları olup olmadığı kontrol edilecek ve fiziki yeterlilik ve değerlendirme testi için gerekli sağlık kontrolleri yapılacaktır.

b. Adaylar ön sağlık kuruluna mayo veya şortlu olarak alınacaklardır.

c. Adayların sahip olmaları gereken Boy-kilo oranları kontrol edilecektir. (Sayfa 14’te
belirtilen tabloda kriterler yer almaktadır)

ç. Ön sağlık muayenesinde alımı uygun bulunan adaylar fiziki yeterlilik ve değerlendirme testine alınacaklardır.

UYARI 2: Adayların maddi ve manevi kayıplara uğramaması için; uygun boy ve kiloda olup
olmadığından ve yukarıda belirtilen şartları taşıyıp taşımadıklarından (Diğer nitelikler için
TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği incelenebilir.) emin olarak seçim aşamalarına gelmesi
önemlidir.

2. FİZİKİ YETERLİLİK VE DEĞERLENDİRME TESTLERİ :

a. Fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri idarece uygun görülecek yerde yapılacaktır. Fiziki yeterlilik ve değerlendirme testlerinin yapılacağı yer ve zaman adaylara resmi internet sitesinden duyurulur.

b. Deniz Komando (Amfibi Komando) Sınıfı için sayfa 16, Diğer Sınıf Sözleşmeli Er adayı olarak başvuran adaylara sayfa 15’deki tabloda belirtilen fiziki yetenek testleri uygulanacaktır. Fiziki yeterlilik testlerinden barajı geçemeyen ve istekli olan adaya (Yüzme ve Koşu
testleri hariç) ikinci bir hak verilir. İkinci hakkında da barajı geçemeyen aday elenmiş kabul edilir ve işlemleri sonlandırılır.

c. Deniz Piyade (Amfibi Komando) olarak başvuran adayların 50 metreyi asgari 2
dk.’da yüzmesi gerekmektedir. Diğer sınıflarda sözleşmeli erliğe başvuruda bulunan tüm
adayların yüzme bilip bilmediklerini tespit etmek için ise 25 metre yüzme veya 1 dk. su
üstünde durma testi uygulanacaktır. Yüzme testinden sonra başarılı/başarısız olan tüm adaylar müteakip aşamalara alınıp işlemleri devam ettirilecektir. Yüzme testini geçemeyip diğer aşamaları başarı ile tamamlayan adaylar, sözleşmeli er kursuna alınmadan önce tekrar yüzme testine tabi tutulacaktır. Bu yüzme testinde de başarısız olan adaylara yüzme eğitimi verilecek, verilen yüzme eğitimi sonunda başarısız olan adaylar ile sözleşme imzalanmayacaktır. (Sözleşmeli er olarak istihdam edilecek adayların seçim aşamaları sonrasında güvenlik soruşturmaları yaptırılmaktadır. Güvenlik soruşturmaları yaklaşık 4-5 ay sürmektedir. Güvenlik soruşturmaları süresince adayların kendi çabaları ile yüzme öğrenmeleri daha kısa sürede istihdam edilmelerine olanak tanımaktadır. Aksi takdirde yüzme eğitimlerine alınmaları gerekecek bu durumda istihdam edilme süreci daha geç olacaktır.)

UYARI 3 : Fiziki Yeterlilik ve Değerlendirme Testlerine giren adaylar, “Herhangi bir
rahatsızlığı bulunmadığını da kabul etmiş” sayılacaklardır. Bu nedenle önemli rahatsızlığı
bulunan adayların testlere girmemesi kendi yararlarına olacaktır. (Sağlık durumu nedeniyle
Fiziki Yeterlilik ve Değerlendirme Testine girmeyen/giremeyen adayların işlemleri
sonlandırılacaktır.)

UYARI 4 : Deniz Piyade (Amfibi Komando) olarak başvuran adaylar fiziki yeterlilik testinden
başarısız olmaları durumunda seçim aşamalarına Sözleşmeli Er adayı olarak devam edebileceklerdir.

NOT : Adaylar seçim aşaması sınavlarına gelirken yanlarında eşofman, mayo, şort, tişört, havlu, terlik, spor çorabı ve spor ayakkabısı getireceklerdir. (Adaylar mülakata spor kıyafeti ile katılabilecektir.)

d. Değerlendirme ve Sıralama

Sonuçlar 100 puan üzerinden değerlendirilir. Sözleşmeli erliğe başvuran adaylar fiziki yeterlilik testlerinde her bir branştan puan aldıkları, Deniz Piyade (Amfibi Komando ise her
bir branştan en az 60 puan aldıkları takdirde mülakat aşamasına katılmaya hak kazanırlar; bir veya daha fazla branştan puan alamadıkları takdirde ise elenirler. Adayların sıralaması; testleri başarı ile tamamlayan adaylar arasında testlerden aldıkları puanların toplamına göre yapılacaktır. Alınan puanların toplamı, puanı bulunan testlerin sayısına bölünecektir. Testleri başarı ile geçen adaylar mülakat/uygulama sınavı aşamasına geçecektir.

Fiziki kabiliyet ve değerlendirme testi notunun % 50’si adaylar arasındaki genel değerlendirme notuna ekleneceğinden; adayların belirtilen en az limitlerin üzerinde almış oldukları her puan sıralamaya girmeleri açısından önem taşımaktadır.


3. MÜLAKAT SINAVI :

a. Mülakatlarda adaylar;

(1) Genel görünüm,

(2) Kendini İfade Becerisi,

(3) Öz disiplin ve Psikolojik Denge,

(4) Askerlik/Denizciliğe İlgisi ve Uyumu,

(5) Atatürkçü Görüş ve Düşüncesi,

ve benzer hususlarda değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

b. 100 puan üzerinden en az 60 puan alan adaylar başarılı sayılacaklardır.

c. Sonuçların Duyurulması, Sağlık Muayene İşlemleri ve Aday Bilgilendirme Nasıl Yapılacaktır?

(1) Yapılan sınavlar sonucunda başarılı olan asil/yedek aday listesi ve konu ile ilgili açıklamalar, http://personeltemin.dzkk.tsk.tr genel ağ adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Ayrıca adayların adreslerine posta ile tebligat yapılmayacaktır.

(2) Seçim aşaması sınavlarında başarılı olan adaylara, sağlık raporu işlemleri için Asker Hastanelerine Sevk Belgesi aynı gün verilecektir. Hastane işlemlerinde adaylardan herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Hastaneye sevk edilen adaylardan işlemlerine devam etmek istemeyenler (hakkından feragat eden) 0216 3107246 numaralı belgegeçere (faks) dilekçe gönderecektir.

(3) Adaylar, kendisine verilen Sevk Belgesi ile belirtilen tarihte sağlık raporu işlemlerine başlayacaklardır. Her ne sebeple olursa olsun sevk belgesinin geçerli olduğu süre içerisinde
sağlık işlemini başlatmayan adaylara ikinci kez hastane sevk belgesi verilmeyecektir.

(4) Adaylar, asker hastanesinden almış oldukları “Deniz Piyade (Amfibi Komando) Olur/Olamaz.” veya “Sözleşmeli Er Olur/Olamaz.” kararlı sağlık raporu/ön bildirim belgesini, elden veya posta/kargo yoluyla Deniz Eğitim ve Öğretim K.lığı İnsan Kaynakları Başkanlığı (Beylerbeyi-Üsküdar/İSTANBUL) adresine göndereceklerdir.

(5) “Deniz Piyadesi (Amfibi Komando) Sınıfında Sözleşmeli Er Olamaz.” veya “Sözleşmeli Er Olamaz.” kararlı sağlık raporu alan ve sonuca itiraz etmek isteyen adaylar, en geç 30 (Otuz) gün içerisinde şahsen (İki adet fotoğraf, iki adet nüfus cüzdan fotokopisi, sağlık raporu ön bildirim belgesinin iki adet fotokopisi ve sağlık raporu ön bildirim belgesinin aslı ile birlikte) Deniz Eğitim ve Öğretim K.lığı İnsan Kaynakları Başkanlığı (Beylerbeyi- Üsküdar/İSTANBUL)’na başvuruda bulunabileceklerdir.

UYARI 5: Adaylardan hastaneye sevk edildikleri tarihten itibaren 90 (Doksan) gün içerisinde
sağlık raporu işlemlerini tamamlamayanların, veya sağlık kurulu raporu ön bildirim belgesini teslim etmeyenlerin işlemleri sonlandırılacaktır ve bu adaylar bütün haklarını kaybedeceklerdir.

(6) Temin faaliyet takvimi ve sınıf/branş kontenjanları, gerekli görüldüğünde idarece değiştirilebilecektir.

4. SINIFLANDIRMA

Adaylar, sahip oldukları tüm diploma, bonservis, sertifika ve/veya kurs belgelerinin aslını göstererek bir suret fotokopilerini başvuru evrakları ile birlikte Seçim Aşamalarında teslim edecektir. Adayların sınıflandırılmaları Deniz Kuvvetleri K.lığı Sınıflandırma Heyeti tarafından Sözleşmeli Er Eğitimleri esnasında yapılacaktır.

UYARI 6 : KURS VEYA EĞİTİM ESNASINDA AYRILAN VEYA SÖZLEŞMESİ FESHEDİLEN SÖZLEŞMELİ ER ADAYLARINDAN

* SİLAH ALTINDA OLANLAR: Eski birliklerine gönderilirler.

** ASKERLİK HİZMETİNE BAŞLAMAMIŞ OLANLAR: Lise ve Önlisans mezunları
DOĞRUDAN SİLAH ALTINA ALINACAK ve Adayların kurs veya eğitime buna göre hazırlıklı olarak gelmeleri gerekmektedir.

 

BOY VE KİLO ORANLARINI GÖSTEREN NOMOGRAM

 

 

 

Boy (cm)

Ağırlık Üst Sınırı (kg)

Ağırlık Alt Sınırı (kg)

164

72

51

165

72

52

166

72

52

167

73

53

168

73

54

169

74

54

170

75

55

171

76

56

172

77

56

173

78

57

174

79

58

175

80

58

176

81

59

177

81

60

178

82

60

179

83

61

180

84

62

181

85

62

182

86

63

183

87

64

184

88

64

185

89

65

186

90

66

187

91

66

188

92

67

189

93

68

190

94

69

191

95

70

192

96

70

193

97

71

194

98

72

195

99

72

196

100

73

197

101

74

198

102

75

199

103

75

200

104

76

201

105

77

202

106

78

203

107

78

204

108

79

205

109

80

206

110

81

207

111

81

208

112

82

209

114

83

210

115

84

SÖZLEŞMELİ ER ADAYLARINA UYGULANACAK TEST KRİTERLERİ

 

ŞINAV-MEKİK

1500 M. KOŞU

YAŞ GRUPLARI

21-25

YAŞ GRUPLARI

21-25

TEKRAR SAYISI

NOT

SÜRE (DAKİKA)

NOT

60

100

6.30-6.39’

100

59

99

6.40-6.49’

98

58

98

6.50-6.59’

94

57

97

7.00-7.09’

90

56

96

7.10-7.19’

85

55

94

7.20-7.29’

75

54

92

7.30-7.39’

65

53

90

7.40-7.49’

55

52

89

7.50-7.59’

50

51

88

8.00-8.09’

40

50

87

8.10-8.19’

36

49

85

8.20-8.29’

32

48

84

8.30-8.39’

28

47

83

8.40-8.49’

24

46

82

8.50-8.59’

20

45

80

9.00-9.09’

16

44

78

9.10-9.19’

12

43

76

9.20-9.29’

8

42

74

9.30-9.39'

4

41

72

9.40-9.49'

1

40

70

 

 

39

68

 

 

38

66

 

 

37

64

 

 

36

62

 

 

35

60

 

 

34

58

 

 

33

56

 

 

32

55

 

 

31

54

 

 

30

52

 

 

29

51

 

 

28

50

 

 

27

49

 

 

26

48

 

 

25

47

 

 

24

45

 

 

23

44

 

 

22

42

 

 

21

41

 

 

20

40

 

 

19

35

 

 

18

30

 

 

17

25

 

 

16

20

 

 

15

15

 

 

14

11

 

 

13

7

 

 

12

5

 

 

11

3

 

 

10

1

 

 

 

DENİZ PİYADE (AMFİBİ KOMANDO) SINIFI ADAYLARA UYGULANACAK TEST KRİTERLERİ

 

KARA TESTİ KRİTERLERİ

 

ŞINAV  (2 DK)

MEKİK  (2 DK)

BARFİKS

1500 m. KOŞU

TEKRAR SAYISI

PUAN

TEKRAR SAYISI

PUAN

TEKRAR SAYISI

PUAN

SÜRE (DK

PUAN

35

60

44

60

4

60

6,20-6-29

60

36

62

45

62

5

64

6,10,-6,19

70

37

64

46

65

6

68

6,00-6,09

80

38

66

47

67

7

72

5,50-5,59

90

39

68

48

70

8

76

5,40-5,49

100

40

70

49

72

9

80

 

 

41

72

50

75

10

84

 

 

42

74

51

77

11

88

 

 

43

76

52

80

12

92

 

 

44

78

53

82

13

96

 

 

45

80

54

85

14

100

 

 

46

82

55

87

 

 

 

 

47

84

56

90

 

 

 

 

48

86

57

92

 

 

 

 

49

88

58

95

 

 

 

 

50

90

59

97

 

 

 

 

51

92

60

100

 

 

 

 

52

94

 

 

 

 

 

 

53

96

 

 

 

 

 

 

54

98

 

 

 

 

 

 

55

100

 

 

 

 

 

 

 

 

HAVUZ TESTİ KRİTERLERİ :

 

YÜZME (50 M SERBEST)

SU ÜSTÜNDE DURMA

SUALTI YÜZMESİ

KULE ATLAMA

SÜRE (DK)

PUAN

SÜRE (DK)

PUAN

MESAFE (M)

PUAN

 

1,56-2,00

60

0,55-1,00

60

5

60

 

 

 

 

BAŞARILI / BAŞARISIZ

1,51-1,55

65

1,01-1,04

64

6

64

1,46-1,50

70

1,05-1-09

68

7

68

1,41-1,45

75

1,10-1-14

72

8

72

1,36-1,40

80

1,15-1,19

76

9

76

1,31-1,35

85

1,20-1,24

80

10

80

1,26-1,30

90

1,25-1,29

84

11

84

1,21-1,25

95

1,30-1,34

88

12

88

1,16-1,20

100

1,35-1,39

92

13

92

 

 

1,40-1,44

96

14

96

 

 

1,45-1,49

100

15

100

 

 

 • Yorumlar 4
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.