• BIST 106.919
  • Altın 140,862
  • Dolar 3,5378
  • Euro 4,0661
  • İstanbul 29 °C
  • Ankara 27 °C
  • İzmir 31 °C
  • KREDİ ÇEKENLER DİKKAT!.
  • İŞSİZLİK MAAŞI NASIL ALINIR 2018
  • Yeniden doldurulan Damacanalarda, klozet kapağından daha fazla zararlı bakteri var
  • KREDİ ÇEKENLER DİKKAT!.
  • İŞSİZLİK MAAŞI NASIL ALINIR 2018
  • Yeniden doldurulan Damacanalarda, klozet kapağından daha fazla zararlı bakteri var

Diyanet İşleri Müftüler Rotasyonu

Diyanet İşleri Müftüler Rotasyonu
Diyanet işleri Başkanlığı 2012 yılı son “Müftüler Rotasyonu”nunda neler yapacak?, neler yaşanacak?

 
Diyanet işleri Başkanlığı Mehmet Görmez yönetimiyle yeniden yapılanmaya girmiş ve bu doğrultuda daha önce il müftülerinin bir kısmı rotasyona tabi tutulmuştu. Bundan sonra ki atamalarda da bilhsasa Büyükşehir il müftülüklerine akademisyen müftülerin atanmaya devam edileceği belirtiliyor!
 
Daire Başkanlıklarına genç ve akedemisyen müftüleri getiren Başkan Görmez, böylece “önümüz tıkanıyor” diyen genç müftülere fırsat verdiğini ortaya çıkartmıştır. Rotasyon, emeklilik veya bir şekilde boş kalmış olan büyükşehir il müftülüklerinde bu yönde atama yapılabileceği belirtilen çalışmaların da takdir topladığı da gelen bilgiler arasında yer almaktadır.
 
Aktif, bilgili, makamını taşıyacak, her ilde müftülükten ziyade Diyanet İşleri Başkanlığı’nın temsilcisi olma misyonunu yüreğinde hissedecek görevlilerin yer almasını isteyen Başkan Görmez, önümüzdeki günlerde yapılacak olan rotasyon ve atamalar üzerinde titiz çalışma yaparken kimin, nereye atanacağı konusunda sessiz kalmayı tercih etmektedir.
 
Rotasyona ve atamalara uğrayacak olan illerin durumu aşağıya çıkartılmıştır.
81 ilde durumlar ne alemde?
Adana İl Müftüsü Arif GÖKÇE;
(04.01.2012 tarihinde Adana İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali ÖZTÜRKÇÜ
(13/05/2010 tarihinde Adıyaman İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Afyon il Müftüsü Mustafa KAYA
(04.07.2011 tarihinde Afyon İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Ağrı İl Müftüsü İzani TURAN
27/12/2010 tarihinde Ağrı İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Amasya İl Müftüsü İsmail İPEK
26.04.2011 tarihinde Amasya İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Ankara İl Müftüsü Mustafa Hakkı ÖZER
3 Ekim 2003 tarihinde Ankara İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi
 
Antalya İl Müftüsü Ahmet ÇELİK
18.11.2011 tarihinde Antalya İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Artvin il Müftüsü Kamil CEYHAN
28/02/2011 tarihinde Artvin İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Aydın İl Müftüsü Ömer KOCAOĞUL
01.05.2011 tarihinde Aydın İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Balıkesir İl Müftülüsü Turgut Açari
05 Kasım 2010 tarihinde Balıkesir İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Bilecik İl Müftüsü Necati Tayyar TAŞ
13 Şubat 2006 tarihinde Bilecik İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi
 
Bingöl İl Müftüsü Mecit CAN
17 Mart 2011 tarihinde Bingöl İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Bitlis İl Müftüsü İmran KILIÇ
15.12.2010 tarihinde Bitlis İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Bolu İl Müftüsü Mehmet ŞAHİN
10.04.2012 tarihinde Bolu İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Burdur İl Müftüsü Osman ARTAN
09.11.2009 tarihinde Burdur İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Bursa İl Müftüsü Mahmut GÜNDÜZ
(Eylül 2006 tarihinde Bursa İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
 
Çanakkale İl Müftüsü İbrahim ÖCÜT
13.11.2011 tarihinde Çanakkale İl Müftülüğü’ne Atandı.  Rotasyona tabi değil
 
Çankırı İl Müftüsü Arslan TÜRK
24.02.2011 tarihinde Çankırı İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Çorum İl Müftüsü Mehmet AŞIK
24.02.2011 tarihinde Çorum İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Denizli İl Müftüsü Alaaddin GÜRPINAR
24.02.2011 tarihinde Denizli İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Diyarbakır İl Müftüsü Nimetullah ERDOĞMUŞ
24.02.2011 tarihinde Diyarbakır İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Edirne İl Müftüsü Ömer TAŞCIOĞLU
23/6/2007 tarihinde Edirne İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
 
Elazığ İl Müftüsü Peyami GÜNGÖR
03.07.2011 tarihinde Elazığ İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Erzincan İl Müftüsü Burhan İŞLİYEN
17.09.2009 tarihinde Elazığ İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Erzurum İl Müftüsü Yakup ARSLAN
25.03.2008 tarihinde Erzurum İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
Yaş haddinden emekliliğine 2 yıl var.
 
Eskişehir İl Müftüsü Niyazi ERSOY
24.02.2011 tarihinde Eskişehir İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
Yaş haddinden emekliliğine 2 yıl var.
 
Gaziantep İl Müftüsü Ahmet BULUT
26/11/2009 tarihinde Gazianep İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
Yaş haddinden emekliliği yaklaştı
 
Giresun İl Müftüsü Necati AKKUŞ
23.07.2004 tarihinde Giresun İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi
 
Gümüşhane İl Müftüsü Dr. Süleyman AKTAŞ
24.02.2011 tarihinde Gümüşhane İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Hakkari İl Müftüsü Mehmet Feysal GEYLANİ
18.11.2011 tarihinde Hakkari İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Hatay İl Müftüsü Mustafa SİNANOĞLU
28 Ağustos 2006 tarihinde Hatay İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi
 
Isparta Müftüsü Mehmet Emin AVCI
14/05/2010 tarihinde Isparta İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
Yaş haddinden emekliliğine 1 yıl var.
 
İstanbul İl Müftüsü Doç. Dr. Rahmi YÂRAN
27 Kasım 2011 tarihinde İstanbul İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
İzmir İl Müftülüğü MÜNHAL KADRO
Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet GEVHER
27 Haziran 2011 tarihinde Kahramanmaraş İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Kars İl Müftülüğü – MÜNHAL
20.10.2009 tarihinde Kars İl Müftülüğü’ne atanan İlyas GÜMÜŞ, Vefat Etmişti)
 
Kastamonu İl Müftüsü Dursun Ali Şeker
06.11.2010 tarihinde Kastamonu İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
Yaş haddinden yıl sonu emekliliğe ayrılacak
 
Kayseri İl Müftüsü Ali MARAŞLIGİL
20.10.2009 tarihinde Kayseri İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Kırklareli İl Müftüsü İsa SAİM
08/10/2007 tarihinde Giresun İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi
 
Kırşehir İl Müftüsü Mustafa BALIK
17.09.2009 tarihinde Kırşehir İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
Yaş haddinden 1 yıl sonra emekliliğe ayrılacak
 
Kocaeli İl Müftüsü Mehmet SÖNMEZOĞLU
2009 yılında Kocaeli İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Konya İl Müftüsü Şükrü ÖZBUĞDAY
20.05.2008 tarihinde Konya İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
 
Kütahya İl Müftüsü Mustafa ÜSKÜLÜPLÜ
08.02.2008 tarihinde Kütahya İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
 
Malatya İl Müftüsü Hacı Yusuf GÜL
31.12.2009 tarihinde Malatya İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
 
Manisa İl Müftüsü Sinan CİHAN
26.04.2011 tarihinde Manisa İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Mardin İl Müftüsü Dursun Ali COŞKUN
01.05.2011 tarihinde Mardin İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Muğla İl Müftüsü Hasan BAŞİŞ
18.11.2011 tarihinde Muğla İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Muş İl Müftüsü Hasan ATLI
26 Şubat 2011 tarihinde Muş İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Nevşehir İl Müftüsü Yakup ÖZTÜRK
18.11.2011 tarihinde Nevşehir İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Niğde İl Müftüsü Hasan ÇINAR
24.02.2011 tarihinde Niğde İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Ordu İl Müftüsü Mustafa KOLUKISAOĞLU
26 Eylül 2011 tarihinde Ordu İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Rize İl Müftüsü Yusuf DOĞAN
17.11.2011 tarihinde Rize İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Sakarya İl Müftüsü İlyas SERENLİ
18.11.2011 tarihinde Sakarya İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Samsun İl Müftüsü Yrd. Doc. Dr. Hayrettin ÖZTÜRK
16 Aralık 2011 tarihinde Samsun İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Siirt İl Müftüsü Faruk ARVAS
04.04.2010 tarihinde Siirt İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Sinop İl Müftüsü Yalçın TOPÇU
24.02.2011 tarihinde Sinop İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Sivas İl Müftüsü Yusuf ŞAHİN
27 Ekim 2009 tarihinde Sivas İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
 
Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan TAHİROĞLU
29.06.2007 tarihinde Şanlıurfa İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi
 
Tekirdağ İl Müftüsü Mahmut GÜRLEN
27 Mart 2010 tarihinde Tekirdağ İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
 
Tokat İl Müftüsü Abdurrahman KOÇAK
04.03.2009 tarihinde Tokat İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Trabzon İl Müftüsü Veysel ÇAKI
01.12.2009 tarihinde Trabzon İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Tunceli İl Müftüsü Hüseyin YILDIRIM
05.04.2011 tarihinde Tunceli İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Uşak İl Müftüsü Fuat ALTINDAŞ
03.01.2011 tarihinde Uşak İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Van İl Müftüsü Nimetullah ARVAS
27.10.2009 tarihinde Van İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
Van depreminde çok yıprandı. Rotasyona tabi tutulabilir
 
Yozgat İl Müftüsü Nuh KORKMAZ
2009 yılında Yozgat İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Zonguldak il Müftüsü Refik BULUT
04 Temmuz 2011 tarihinde Zonguldal İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
 
Aksaray İl Müftüsü Bekir GÜLCE
2011 yılında YAksaray İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Bayburt İl Müftüsü Kemalettin AKSOY
03.05.2011 tarihinde Bayburt İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Karaman İl Müftüsü Nuri DEĞİRMENCİ
03.12.2010 tarihinde Karaman İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
 
Kırıkkale Müftüsü Bekir GEREK
16.05.2011 tarihinde Kırıkkale İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Batman İl Müftüsü Hasan ÇAĞLAR
13.11.2010 tarihinde Batman İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Şırnak İl Müftüsü Abdullah KAPLAN
11 Aralık 2006 tarihinde Şırnak İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi
 
Bartın İl Müftüsü İsmail BAYRAK
29 Mart 2006 tarihinde Bartın İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi
 
Ardahan İl Müftüsü Galip AKIN
24.02.2011 tarihinde Ardahan İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Iğdır İl Müftüsü Cüneyt KULAZ
24 Şubat 2011 tarihinde Iğdır İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Yalova İl Müftüsü Muhittin SARIKAYA
2006 yılında Yalova İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi
 
Karabük İl Müftsü Halil BEKTAŞ
05/11/2010 tarihinde Karabük İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Kilis İl Müftüsü Mehmet Cüneyt KAVŞUT
24.02.2011 tarihinde Kilis İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Osmaniye İl Müftüsü Ramazan ÇORTUL
19.12.2008 tarihinde Osmaniye İl Müftülüğü’ne Atandı) YORUMSUZ
 
Düzce İl Müftüsü Selami EMEN
27.05.2011 tarihinde Düzce İl Müftülüğü’ne Atandı) Rotasyona tabi değil
 
Yukarıdaki liste 3 yıl baz alınarak hazırlanmıştır. Diyanet rotasyonlarda 5 yılı göz önünde bulunduruyor. Ancak Ankara kulislerinde, 3 yıl görev yapan müftülürin de, rotasyona tabi tutulabileceği konuşulmaktadır.



  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.