27 Kasım 2015 Cuma
Memur İlanları
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
MEB 2013 Yönetici Atama Yönetmeliği

MEB 2013 Yönetici Atama Yönetmeliği

25 Aralık 2012 Salı 13:33
Eğitim-İş Ankara Şubesi Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak, MEB'in yönetici atama yönetmeliğini değiştirme hazırlığı içinde olduğunu belirtti. İşte Sendikadan yapılan açıklama...

 2011 yılında okul müdürlüğü ve müdür yardımcılığı seçme sınavı yapılmış ve bu sınavlara dayalı olarak geçtiğimiz yıl Şubat ayında atamalar yapılmıştı. Yürürlükteki yönetmelikte ‘seçme sınavı sonucuna göre müdürlük, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına yapılacak atamalar ilgili yılın ocak-şubat aylarında yapılır.’ İbaresi bulunmasına ve geçen yıl bu günlerde bazı illerin duyuruya çıkmış olmasına rağmen bu yıl Ankara’da olduğu gibi hiçbir ilden ses çıkmamaktadır.
 
Bugün Eğitim-İş Ankara Şubesi olarak Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü nezdinde yaptığımız görüşmelerden anlaşıldığı kadarıyla bekleme süresi biraz daha uzayacaktır. Çünkü Ankara İl MEM aylardır yakında duyuruya çıkılacak, 2012 yılı içerisinde duyuruya çıkılacak gibi bilgi vermesine rağmen duyuruya çıkmayı bir kez daha ertelemiş ve Bakanlığa görüş sormuştur. Bakanlıktan aldığımız bilgiye göre ise illere atamaların askıya alınması önerisi iletilmiştir. Böylece yönetici atama yönetmeliği üzerinde değişiklik çalışmaları yakında sonuçlandırılacak ve atamalar yeni yönetmelik üzerinden yapılacaktır. Anlaşılan şu ki geçen yıl basına sızdırılan yönetici atama değişiklik taslağı bazı değişikliklerle yürürlüğe konacak ve müdürlük atamalarında sözlü sınav (mülakat) uygulaması getirilecektir. Van İl MEM’in sınava dayalı atama duyurusuna çıkması, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcılarının atamalarını yaparken müdürlük atamalarını yapmaması da bu görüşü desteklemektedir.
 mebbb.jpg
Eğitim-İş Ankara Şubesi eğitim yöneticilerinin ve adaylarının kariyer ve liyakat esaslı atama taleplerinin takipçisi olmaya devam edecek, yönetmelik değişikliğinin hak gaspı getirmesi halinde ise tüm hukuksal yolları kullanacaktır.
 
Eğitim-İş Ankara Şubesi Yönetim Kurulu

Bu haber toplam 6236 defa okunmuştur
FacebookFacebook TwitterTwitter
Yorumlar
Daha Önemlisi
Efendim atamaların zamanından çok daha önemli bir konu Bakanlığın va sendikaların gözünden kaçıyor gibi. O da şu: norm düşmesi. 150'den 148'e düşen öğrenci sayısı Md. veya Md. Yrd. sının normunu düşürüyor.Bu durum tamamen etik dışı ve kabul edielemyecek hak gasbıdır.Vatandaş uzman olmuş, sınava girmiş 80-90 puan almış, liyakat var kıdem var... garibim bekleyip duruyor norm hele bir yerleşsinler de boş yer kalırsa bizde atanırız belki diye....Saygıl
[ strxxX ] 08 Şubat 2013 Cuma 15:59
DİĞER HABERLER
Custom Search
Özel Haberler
Son Eklenen Haberler
Yazarlar
Gazete Başlıkları
Anket
2016 KPSS YE GİRECEK MİSİNİZ?
EVET
HAYIR