• BIST 82.363
  • Altın 147,310
  • Dolar 3,7689
  • Euro 4,0344
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 0 °C
  • İzmir 8 °C
  • Adaylar AÖF'te 4 yanlış 1 doğruyu götürmesin diye yüzbinlerce imza toplandı
  • BELEDİYELER 9O KİŞİLİK PERSONEL ALIYOR
  • Araç Sahiplerine Müjde: 2017 MTV daha az ödeme imkanı
  • Adaylar AÖF'te 4 yanlış 1 doğruyu götürmesin diye yüzbinlerce imza toplandı
  • BELEDİYELER 9O KİŞİLİK PERSONEL ALIYOR
  • Araç Sahiplerine Müjde: 2017 MTV daha az ödeme imkanı

Öğretmen Ders Dışı Ek Ders alabilir mi?

Öğretmen Ders Dışı Ek Ders alabilir mi?
Görevlendirilen öğretmen Ders Dışı Ek Ders alabilir mi?

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü; "Ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. " ifadesinden de anlaşılacağı gibi, geçici olarak başka görevleri yürütmek üzere görevlendirilen ve bu görevlerine bağlı olarak Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 16. maddesinin 2. fıkrası kapsamında haftada 18 saat ek ders ücretinden yararlandırılan öğretmenlerin, bu geçici görevleri süresince ders dışı eğitim çalışmasını yürütmelerinin mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir." açıklamasında bulunmuştur.

ekders.jpg

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.