• BIST 107.015
 • Altın 172,213
 • Dolar 4,0658
 • Euro 4,9307
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 14 °C
 • İzmir 19 °C
 • BU ÜÇ BANKAYA BORCU OLANLAR DİKKAT!
 • Görenlerin yürekleri burkuluyor! Güneşe çıktıklarında.
 • BÜTÜN ACİL NUMARALARI TEK NUMARA OLUYOR.. İŞTE YENİ NUMARA..
 • BU ÜÇ BANKAYA BORCU OLANLAR DİKKAT!
 • Görenlerin yürekleri burkuluyor! Güneşe çıktıklarında.
 • BÜTÜN ACİL NUMARALARI TEK NUMARA OLUYOR.. İŞTE YENİ NUMARA..

sözleşmeli arşiv uzmanı alımı

sözleşmeli arşiv uzmanı alımı
sözleşmeli arşiv uzmanı alımı

Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında arşiv hizmetlerinde sözleşmeli pozisyonlarda çalıştırılmak üzere mülakatla 9 arşiv uzmanı alınacaktır.

Başvurular 22 Şubat – 4 Mart 2016 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığı internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adayların e-devlet şifresi ile yapılacaktır. Adaylar en az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Kütüphanecilik, Arşivcilik, Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon bölümlerinin birinden mezun olmalı ve 2014 KPSSP3 sınav türünden en az 60 puana sahip olmalıdır.

Dışişleri Bakanlığı arşiv uzmanı alımı için diploma, 2014 KPSS sonuç belgesi ve fotoğrafla başvuru yapanlardan KPSS sınav puanı sıralamasına göre 90 aday 21-22 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan mülakata çağrılacaktır.

35 yaşından gün almamış adayların başvuru yapabileceği ilan sonucu mülakata katılmaya hak kazanan adaylar Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde açıklanacak olup, sözlü sınav Ankara’da yapılacaktır

(1)Başvurular, 22 Şubat-4 Mart 2016 tarihleri arasında Bakanlığın https://sinav.mfa.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

 
(2) Yukarıda belirtilen KPSS puanına sahip adaylar kategoriler itibariyle iki ayrı liste halinde sıralanacak ve mülakata, en yüksek KPSS puanını haiz SAU01 grubundan 50 ve SAU02 grubundan 40 aday davet edilecektir. Kategoriler itibariyle mülakata katılmaya hak kazanan son aday ile aynı KPSS puanına sahip diğer adaylar da mülakata davet edilecektir. Mülakata katılmaya hak kazananları listesi, Bakanlığın http://www.mfa.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden ilan edilecektir.
 
 III. MÜLAKAT SINAVI VE DEĞERLENDİRME
 
 (1) Sınav, mülakat sınavı olmak üzere tek aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. Mülakat sınavı, 21-22 Mart 2016 tarihinde Ankara'da yapılacaktır. Sınavda adayların, SAU01 pozisyonu için alan bilgisi ve SAU02 için alan bilgisinin yanısıra Osmanlıca ve yabancı dil yeterlikleri ölçülecektir. 
 
(2) Mülakat ortalaması 100 tam puan üzerinden 70 (yetmiş) puan olan adaylar sınavda başarılı sayılacaktır. Mülakat sınavı ortalaması en yüksek olan adaydan başlayarak, kontenjan sayısı itibariyle asil ve gerek görülmesi halinde yedek adaylar belirlenecektir. Başarılı olan adaylar, asil ve yedek listeler halinde Bakanlık internet sitesinde ilan edilecektir.
 
 (3)Mülakat sonucunda başarılı bulunan adayların, güvenlik soruşturmalarının olumlu olması ve tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık kurulu raporu ibraz etmeleri kaydıyla “sözleşmeli arşiv uzmanı” pozisyonlarına atamaları yapılabilecektir.
 
 (4)Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılamayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemeyecek ve haklarında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. İlave bilgi talepleri için aşağıdaki adres, e-posta ve telefon numaraları üzerinden Bakanlıkla temasa geçilmesi mümkündür: T.C. Dışişleri Bakanlığı/İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı (C Blok 4. Kat) Balgat/Ankara E-posta: ikad.ih@mfa.gov.tr Tel: (312) 2921000

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Memurlara Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.