25 Kasım 2015 Çarşamba
Memur İlanları
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Karakter boyutu :12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Şubat öğretmen atamalarında branş dağılımları

Şubat öğretmen atamalarında branş dağılımları

06 Aralık 2013 Cuma 22:56
Şubat öğretmen atamalarında branş dağılımları için Bakanlık çalışma başlattı.
Şubat ayında 10 Bin öğretmen atanacağı açıklamasının ardından heyecanlı bir bekleyiş içine giren öğretmen adayları, branş bazında kontenjan sayıları ile ilgili açıklama için nefeslerini tuttular. Bakanlık yetkililerinden aldığımız bilgiye göre kontenjan dağılımı için çalışma başladı. 
 
Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle yaptığımız görüşme sonucu Şubat ayında yapılacak 10 bin öğretmen atamasında kontenjan dağılımı için çalışmaların başladığını öğrendik. Edindiğimiz bilgiye göre müsteşar Yusuf Tekin’in başkanlığında yapılacak kontenjan belirleme çalışmasında Müsteşar Yardımcısı Zübeyir Yılmaz ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun yanı sıra Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Grup Başkanı ve Atama Grup Başkanı da bulunacaklar. 
 
Bakanlık kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre Şubat ataması kontenjan dağılımı, büyük oranda Ağustos ataması kontenjan dağılımıyla benzerlik gösterecek.
 
Branş bazında kamuoyu baskısı oluşturarak yetkilileri etkileme çabası içinde olan farklı alanlardan mezun öğretmen adaylarının; kontenjan belirleme çalışmasının başladığı bu günlerde internet medyası ve sosyal medya vasıtasıyla yetkilileri etkileme çalışmaları bekleniyor. (Sizler de kontenjan dağılımı konusunda fikirlerinizi haberimizin altına yapacağınız yorumlarla bizlere iletebilir sesinizin Milli Eğitim yetkililerine duyurulmasını sağlayabilirsiniz.)
 
Ağustos atamasında branşlar arasındaki gerginliklere neden olan kontenjan dağılımının, öğretmen açığı ile orantılı olacağı belirtiliyor. gazetekamu
 
Peki, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda hangi branşta kaç açık var?
 
Kontenjan sayısı ile ilgili kilit soru bu? 
 
Bu haber toplam 11964 defa okunmuştur
FacebookFacebook TwitterTwitter
Yorumlar
Atanmak istiyoruz
İşitme engelliler öğretmenleri atanmak istiyor.
[ işitme engelliler öğretmenleri ] 08 Ocak 2014 Çarşamba 12:44
teknik bölümlerede kadro
Şubat ataması da ağustostaki gibi olacaksa yine adaletsiz bir dağılım olacak ,biz yine 80 ve üzeri puanlarla açıkta kalacağız,sadece 20 kişi bile atansa birçok kişinin yüzü gülecek değil binler sadece 20 kişi.Teknik liselerde hiç mi öğretmen açığı yok ?
[ makine ressamı ] 07 Ocak 2014 Salı 10:36
kadrosuzluk
Peki ya teknik egitimliler. Onların yuzu güldü mu?
[ teknik egitim ] 05 Ocak 2014 Pazar 03:22
DİĞER HABERLER
Custom Search
Özel Haberler
Son Eklenen Haberler
Yazarlar
Gazete Başlıkları
Anket
2016 KPSS YE GİRECEK MİSİNİZ?
EVET
HAYIR