1 Ekim 2019 sonrası yeni bakanlar kimler olacak?

1 Ekim 2019 sonrası yeni bakanlar kimler olacak?

1 Ekim 2019 sonrası yeni bakanlar kimler olacak?

İddiaya göre, yeni bakanlar kurulu, herkesin yakinen tanıdığı isimler olacak. 1 Ekim’den sonra yeni bakanların atanacağını iddia eden Bayraktaroğlu, bakanlık kuruluna; sanatçı camiasından tutunda, PKK bölücü elebaşı, bebek katili Abdullah Öcalan ile fotoğraflar çektirmiş Doğu Perinçek, Erdoğan'la ilgili olarak, '’Ona; anam, babam, eşim çocuklarım feda olsun'’ diyen Star gazetesi sahibi ve şimdiki tank palet fabrikasının yeni sahibi Ethem Sancak, Erdoğan’ın İBB başkanı iken şoförlüğünü yapan ve sonrasında Erdoğan tarafından AKP milletvekili yapılan Ahmet Hamdi Çamlı, ABD’de yargılanan ve halen ABD’de hapis yatan Zarraf’tan, 463 Euro‘luk hediye aldığı saatle gündemden düşmeyen eski bakan Zafer Çağlayan, ‘cürüm işlemek için silahlı teşekkül oluşturmak’ suçundan 369 gün hapis yatan Eski İçişleri bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu şimdiki AKP milletvekili Tolga Ağar, televizyon ekranlarında ve sosyal medya üzerinden bitkisel ilaçlar satan Maranki ve daha niceleri… Ama, bakanlar kuruluna atanacak isimler arasında en dikkat çeken isim ise, Türkiye’nin en büyük müteahhitlerinden olan Mehmet Cengiz oldu. Peki hangi bakanlığa hangi isimler geçecek? Şimdi o iddiaları paylaşalım…

BAKANLAR KURULUNDA İSMİGEÇEN İSİMLER

1 – Başkanlıkta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

2 – Dış İşleri Bakanı Emekli General İsmail Hakkı Pekin,

15 Temmuz Darbe teşebbüsünde bulunan bölücü FETÖ terör örgütü ele başı hakkında ‘’Fetullah Gülen dışında askeri lider olarak tek bir asker bile yok. Askerleri kontrol eden imamlar var, imamları kontrol eden de Gülen” sözleri ile hatırlanan eski komutanlarımızdan biridir.

3 – Milli Savunma Bakanı Soner Polat,

 

Aydınlık Gazetesi köşe yazarlarından biridir.

4 – Ekonomi Bakanı Prof. Dr. Korkut Boratav,

Prof. Dr. Korkut Boratav, 23 Haziran seçimlerini değerlendirdiği yazısında, AK Parti'nin 31 Mart sonrasındaki durumunu analiz ederken, "AKP’nin sayısız seçim deneyimi ile İstanbul’daki kargaşa nasıl bağdaştırılabilir? Tek açıklama var: İktidar dağılmaktadır" tespitini yaptı. Boratav, "Açık-seçik ortaya çıkmıştır ki, kurumsallaşamayan bu tuhaf rejim, Türkiye’nin gelişkinlik düzeyindeki bir kapitalist toplumu yönetemez" diyen kişidir

5 – Adalet Bakanı Doğu Perinçek,

 

PKK Terör örgütü ele başı ile, geçmiş dönemlerde PKK kampına giderek görüşmüş ve bebek katiline gül uzattığı fotoğrafı ile akıllarda kalınan, şimdiki Vatan Partisinin Genel Başkanıdır. Perinçek aynı zamanda, Tank palet fabrikasını Katar Ordusu ile ortaklaşa satın aldığı Ethem Sancak’ın bacanağı olması ile bilinir.

6 – Kültür ve Turizm Bakanı Semih Yalçın,

MHP İstanbul milletvekili olarak, İYİ Parti Genel Başkanına yapılan saldırıya karşı "Kışkırtmalar sonucu olayların istenmeyen bir seyir izlemesinin, böyle giderse cereyan edebilecek tatsız vakaların ve bunların yol açacağı vahim gelişmelerin baş sorumlusu, kendisi olacaktır" diye tehdit mesajı gönderen isimdir.

7 – Hazine Bakanı Egemen Bağış

Bilinen gündemlerde ismi çokça zikredilen Egemen Bağış, T.C Devlet Bakanı olarak görev yapmış ve aynı zamanda, hakkında çıkarılan iddialar doğrultusunda görevden istifa etmeden önce eski başbakan şimdiki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dış İlişkiler Danışmanlığı yapmış isimlerdendir.

8 – Maliye Bakanı Muammer Güler (Eski İstanbul Valisi)
Gezi olaylarında gündemde sıkça ismi zikredilen kişilerdendir.

9 – Ulaştırma Bakanı Demet Akalın (üç isim arasından adı geçenlerden)

 

İstanbul-İzmir otoyolunu 2 saatte geçtim diyerek yasalara aykırı davrandığını itiraf etmiş ve sonrasında nedeni bilinmeyen biri sebepten dolayı Erdoğan tarafından tebrik edilmiş ünlü sanatçılardan biridir.

10 – Aile Bakanı Seda Sayan (Ünlü Sanatçı)

Birçok kere evlenip boşanan olarak bilinen ünlü sanatçılardan biridir. Şimdi Aile bakanı olacağı iddia ediliyor.

11 – Sağlık Bakanı Ahmet Maranki

(Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın yaklaşık 3 bin 400 doktorlarından bir tanesidir. Ahmet Maranki, modern tıp yerine etlerle, sütlerle, doğal bitkilerle ilgilenen birisi olarak tanınıyor. Tek sorunu, akıl ile ilgili bir bilgiye sahip olmayışıdır)

12 – Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Mehmet Cengiz

AKP’ye yakınlığı ve Türkiye’nin birçok önemli projelerinde ki imzası ile bilinen Cengiz Holdingin genel Kurul Başkanıdır. Devlet halen, yaptığı yol ve köprü projelerinde Cengiz holdinge, dolar bazlı geçiş garantisi altında milyonlarca Lira ödediği bilinir. Birde millete söylediği sözleri ile…

13 – Çevre ve Şehircilik Bakanı Melih Gökçek

(Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı)

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanıdır. Şimdi ki Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın ‘’parsel parsel sattı’’ dediği eski belediye başkanlarından biridir. Gökçek aynı zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesine bıraktığı milyarlarca borcun muhalefet tarafından tek sorumlusu olarak gösterilir.

14 – Ticaret Bakanlığına Berat Albayrak

(Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı, şimdiki Hazine ve Maliye Bakanı)

 

Berat Albayrak şimdiki Hazine ve Maliye Bakanıdır. Muhalefetin dilinde sosyete bakan, halkın dilinde ‘’Türkiye şaha kalktı’’, Tünelin ucunda ışık göründü’’, ‘’en kötüsünü geride bıraktık’’ 2019 yılında 2 milyon 500 bin kişiye istihdam sağlayacağız’’ sözleri ile hatırlanan, yüce milletimize umut veren, Türkiye’nin yetiştirdiği nadir insanlardan biridir. Albayrak yaptığı başarılardan dolayı mıdır bilinmez ama tüm olumsuz söylemlere karşı bulunduğu makamı uzun süredir koruyan bakanlardan biridir.

15 – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ethem Sancak

Cumhurbaşkanına aşk ve sevgiyle nasıl bağımlı olduğunu dile getiren Ethem Sancak, zamanında Vatan partisi Diyarbakır il başkanı olarak tanınır.

İŞ İLANLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN HEMEN ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ

TÜM PERSONEL - MEMUR- KPSS İLANLARI CEBİNE ÜCRETSİZ GELSİN HİÇBİR İLANI KAÇIRMA TIKLA

KPSS VE PERSONEL-İŞÇİ- MEMUR ALIMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN RESMİ FACEBOOK SAYFAMIZA TIKLA BEĞEN

FACEBOOK MEMUR PERSONEL ALIMLARI GRUBUNA ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum