12 şehirde lisans mezunu kişilerden sınav ile 650 uzman yardımcısı alımı yapacak

12 şehirde lisans mezunu kişilerden sınav ile 650 uzman yardımcısı alımı yapacak

Gelir İdaresi Başkanlığı 12 şehirde lisans mezunu kişilerden sınav ile 650 uzman yardımcısı alımı yapacak

 12 il bazında KPSS (A) P48 türünden en yüksek puan almış olan adaydan başlayarak yazılı ve sözlü sınav ile 650 uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

Gelir uzman yardımcılığı sınavı için başvuru yapmak isteyenlerin 01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak), kamusal haklardan mahrum olunmaması ve bölüm ve kuruluş içi, iş süreçlerini analiz etmek ve verimliliğe katkı sağlayacak süreçleri geliştirmesi gerekiyor.

Kamu personel alımı için çalışmak isteyenlerin ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının birinden KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olması, askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması ve insan ilişkileri ile iletişim becerisini kapsayan sosyal iletişim becerisine sahip olması gerekiyor.
 
Gelir idaresi başkanlığı memur alımı için adayların bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücünün kuvvetli olması, herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması ve kurumu için istatistiklerin tutulması, formlar ve dosyaların oluşturulması konularında bilgili olması gerekiyor.

Kamu memur alımı için görev yapacakların liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygun olması, görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması ve Kanun veya KHK hükümlerine istinaden görevinden ihraç edilmiş ya da açığa alınmış olmaması gerekiyor.
 
Kamu Uzman Alımı Başvuru Tarihi

İş başvurusu 21 Haziran 2022 tarihinde başlayacak ve son başvuru tarihi 30 Haziran 2022 olarak bildirildi.

Başvuru işlemleri için tüm adayların Gelir İdaresi Başkanlığı sitesinde bulunan “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır.

ilan kılavuzu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.