134 Hasta ve Yaşlı bakım elemanı alımı yapılacak

134 Hasta ve Yaşlı bakım elemanı alımı yapılacak

İŞKUR üzerinden yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere 134 Hasta ve Yaşlı bakım elemanı alımı yapılacak

 134 Hasta ve Yaşlı bakım elemanı alımı yapılacak.

Genel Alım şartlar;

1.    2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2.    18 yaşını tamamlamış olmak.

3.    Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4.    Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

5.    Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.

6.    Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle belirtilen bölümlerden mezun olmak.

7.    Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

8.    Adayların 24 saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve dış mekânda çalışmasına engel durumunun olmaması.

9.    İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.

10.    Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-alım sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.Aranan genel şartlardır.

Adaylarda aranan Özel şartlar;

Ortaöğretim Kurumlarının Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanının Engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından birinden mezun olmak,Aranan Özel şartlardır.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 12/10/2020 – 16/10/2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresinden elektronik (online) olarak başvuru yapabilirler.

Son Başvuru Tarihi: 16 Ekim 2020

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum