37 yaşındaki Anne uyandığı zaman 17 aylık oğlunun vücudunda küçük bir kırmızı leke gördü.

37 yaşındaki Anne uyandığı zaman 17 aylık oğlunun vücudunda küçük bir kırmızı leke gördü.

Acil servisi arayan anneye beklemesi tavsiye edildi. Ancak birkaç saat geçmeden lekeler adeta çürük gibi morarmaya başladı. Bu görünenden daha kötü hale geldi. Bu ha

“Bebeğim bir gün önce gayet enerjikti. O sabah uyandığında olağandışı bir kızarıklığı vardı. Onu giydirirken alnındaki küçük pembe lekeyi de fark ettim ve bunun garip olduğunu düşündüm. Hemen acil servisi aradım. Telefondaki kadın lekeleri gözlemlememi ve 2 saat beklememi söyledi. Ancak 45 dakika içinde lekeler çoğaldı ve çürük gibi tüm vücudu sardı.”

Hastaneyi geri arayan kadın durumu belirtti ve hemen ambulans geldi. Sağlık görevlileri minik çocuğun şiddetli bir menenjit geçiriyor olabileceğini söyleyip Teddie’yi hemen hastaneye götürdüler. Hastaneye gittiklerinde doktor da çocuğun vücudundakilerin menenjit döküntüsü olduğunu belirtti.

Minik Teddie, yoğun bakıma alındı ve hemen gerekli tedaviler yapılmaya başlandı. Yaşam destek ünitesine bağlı bir şekilde ilaçları verildi. Çok fazla ateşi de çıktığı için doktorlar vücudunu soğutmaya yönelik bir tedavi uyguladı.

Yedi gün sonra, Teddie kendi başına nefes alabildiğine dair belirtiler göstermeye başladı. İlaçlarla güçlenmeye devam ederek enfeksiyonla savaşır hale geldi.

Ancak doktorlar, vücudunun bazı kısımlarının gerekli oksijenden ve kan akışından yoksun kalabildiğini düşünerek ve beyin fonksiyonlarının etkilenip etkilenmediğini görmek için bazı testler yaptılar. Teddie’ye ayrıca, döküntülerin olduğu yerlerde gelişen büyük kabarcıkları iyileştirmeye yönelik bir plastik cerrahi ekibi tarafından da bakıldı. Öte yandan sağlık görevlileri, septisemi enfeksiyonuna bağlı olarak çocuğun beş parmak ucu ve beş ayak parmağının kesilmesi gerektiğini açıkladı.

Oğullarının başından bir an olsun ayrılmayan anne baba, şimdilik çocuklarının hayatta olduğu için şükrettiklerini söylüyor. Anne Zoe, “Dürüst olmak gerekirse hayatımda hiç bu kadar dua ettiğimi hatırlamıyorum. Bu şimdiye kadar yaşadığım en korkunç şey. Bebeğim her şeye rağmen çok mücadeleciydi” diyor. Doktorlar virüs nedeniyle birinin Teddie’yi öpmesinin, yanında öksürmesinin bu duruma sebep olabildiğini söylüyor. 17 aylık çocuğun tedavisi ise hala sürüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.