Adaylar , 2022 TYP kapsamında 81 şehre personel alımlarının yapılmasını istiyor. 

Adaylar , 2022 TYP kapsamında 81 şehre personel alımlarının yapılmasını istiyor. 

TYP kapsamında yapılan personel alımları on binlerce aday tarafından beklenmektedir. Adaylar , TYP kapsamında 81 şehre personel alımlarının yapılmasını istiyor. 

Özellikle belediyeler, valilikler, kaymakamlıklar, hastaneler ve köylere hizmet götürme birlikleri yaz aylarında iş yoğunluğunu arttırarak daha fazla hizmet sunuyor. Bu kapsamda çevre düzenlemesi, temizlik işleri başta olmak üzere çok sayıda personel ihtiyacı oluyor. Bu personel ihtiyacı da TYP kapsamında yapılan personel alımları ile yapılıyor. Geçici olarak kamu kurumlarına alınan personeller , kurum bünyesinde çalışıyor ve süresi dolunca sözleşmesi bitiyor. 

ON BİNLERCE 2022 TYP İŞKUR İŞ İLANLARINI KİŞİ BEKLİYOR

TYP kapsamında yapılan personel alımları on binlerce aday tarafından beklenmektedir. Adaylar , TYP kapsamında 81 şehre personel alımlarının yapılmasını istiyor. 

BAŞVURU ŞARTLARI

2022 TYP personel alımına başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
   
 2. İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak,
 3. 18 yaşını tamamlamış olmak,
 4. Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
 5. AÖF ve AÖL hariç Öğrenci olmamak,
 6. Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması
 7. 2017 yılında, TYP katılımcı seçiminde hakkaniyetin ve toplumsal huzurun sağlanması adına ‘’başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabileceği’’ yönünde düzenleme yapılmıştır.
 8. 2019 yılında yapılan düzenleme ile ‘’ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin 1,5 katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerin TYP’ye katılamayacağı’’ yönünde düzenlemeler getirilmiştir.
 9. HANGİ İLLERE ALIM YAPILACAK?
 10. TYP personel alımlarının Türkiye genelinde birçok şehre yapılması bekleniyor. Henüz iller belli değil. Siz hangi şehre ilan bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.
 11. İLAN SAYFASI
 12. İlanlar İŞKUR resmi internet adresi , esube kısmından yayımlanacak. ilanlar yayımlandığında bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı TIKLAYIN İNDİRİN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum