Alan Değişikliği Öğretmenleri VURDU! Eylem Geliyor

Alan Değişikliği Öğretmenleri VURDU! Eylem Geliyor

Bilindiği gibi 4+4+4 eğitim sistemi ile birlikte binlerce öğretmenimizin özür durumu atamaları gerçekleştirilememiş, on binlerce öğretmenimiz ise norm kadro fazlası durumuna düşürülerek mağdur edilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı, kendi yarattığı bu mağduriyetleri giderme adına tamamen eğitim bilimine aykırı ve hukuki dayanaktan yoksun olan “alan değişikliği” uygulamasını açarak sorunu çözmek yerine, var olan sorunu daha da derinleştirmiştir. Özür durumundan ataması gerçekleşmeyip, norm kadro fazlası olma tehdidi ile karşı karşıya kalan, yeterli düşünme ve değerlendirme süresi verilmeden dayatılan alan değişikliği ile öğretmenlerimiz, MEB’in “Ölümü gösterip sıtmaya razı etme” uygulamasıyla mağdur edilmişlerdir. Kendilerine dayatılan bu alan değişikliğine başvurmak zorunda kalan öğretmenlerimiz, başta yeterli verimi alamamak olmak üzere birçok sorunla karşı karşıya kalmışlardır.
Alan değişikliğini başından beri takip eden sendikamız Eğitim-İş, süreci değerlendirmiş ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bir yazı yazarak “bir defaya mahsus olmak üzere” alan değişikliğinde geri dönüş hakkının verilmesinin doğru olacağını bildirmiştir. Ancak bakanlık bu talebimize olumsuz yanıt vermiştir.
 
Şimdi söz sırası alan değişikliği mağduru öğretmenlerimizdedir. Eğitim-İş olarak bir dilekçe kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Alan değişikliği mağduru öğretmenlerimiz bu dilekçeleri doldurup sendikamıza faks ya da posta yolu ile göndereceklerdir. Sendikamızın 19 Ocak’ta Ankara’da yapacağı eylemden sonra da bu dilekçeleri bakanlığa teslim edip bu soruna bir kez daha dikkat çekeceğiz.
 
Alan değişikliği mağduru öğretmenlerimizi sorunlarına sahip çıkmak adına 19 Ocak 2013’te Ankara’da yapılacak eyleme güç ve destek vermeye çağırıyoruz.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.