Ara tatiIIer bitiyor sömestr tatili 1 ay oIuyor!

Ara tatiIIer bitiyor sömestr tatili 1 ay oIuyor!

Sömestr tatili bir ay olacak Halihazırda sömestr tatili öncesi birer hafta olmak üzere toplamda 2 hafta tatil yapılıyor.

Bu sistem Avrupa’da da uygulanıyor. Ancak bazı Avrupa ülkeleri bu sistemde değişikliğe gidiyor. Rol model olarak aralarında Türkiye’nin de yer alacağı söz konusu olan birçok ülke aralıklarla uygulanan toplamda 2 haftalık tatilden vazgeçerek Türkiye’nin de yer alacağı söz konusu olan birçok ülke aralıklarla uygulanan toplamda 2 haftalık tatilden vazgeçerek bu iki haftalık tatili sömestr tatiline dahil etmeye hazırlanıyor. Böylece 15 günlük sömestr tatili bir aya uzuyor. En büyük etken turizmin canlanması Bu sistemin uygulamasındaki en büyük etken ise kış tatilinin öne çıkarılması ve turizmin canlandırılması olarak görülüyor. Benzer bir uygulama Türkiye’de de uygulanmaya hazırlanıyor.

Çünkü Avrupa’da uygulanan birer haftalık toplam 2 hafta olan ara tatil Avrupa baz alınarak Türkiye’de uygulanmıştı. Bazı Avrupa ülkelerinin 15 günlük sömestr tatilinin 1 aya çıkarılması uygulamasının Türkiye’de de uygulanmasının önünü açıyor. Ayrıca turizmin canlandırılması açısından da büyük bir rol oynuyor.Kaynak:Milliyet


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.