Asgari Ücret 4 Bin 950 TL Oldu!

Asgari Ücret 4 Bin 950 TL Oldu!

AK Partili Başkan Müjde Diyerek Duyurdu: Asgari Ücret 4 Bin 950 TL Oldu!

Milyonlarca çalışan pandemi  ve yükselen enflasyon rakamları nedeniyle ay sonunu getirmekte zorlanırken 2022 asgari ücret zam oranı için açıklanacak rakamı bekliyor. Çalışanlar hükümetten yüksek bir zam oranı almayı isterken konu hakkında yeni kulis haberleri de basına sızdırılıyor. 

Gelen son kulis haberleri ile enflasyon rakamlarına göre 3 bin 450 TL olabileceği belirtilen asgari ücret rakamı için hükümetin düşen oy oranlarını telafi etmek adına masasında 4 bin liralık zam teklifinin yer aldığı iddia edilmişti. Bu söylentileri güçlendiren bir son dakika gelişmesi yaşandı. 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ASGARİ ÜCRETİ 4 BİN 950 TL OLARAK AÇIKLADI! 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile "Birazdan çalışma arkadaşlarıma bir müjde vereceğim..." diyerek büyük heyecan yaratmıştı. Başkan Aktaş daha sonra yapmış olduğu paylaşımında ise "Çalışma arkadaşlarımız bizim için çok kıymetli…  Türkiye'deki en iyi toplu iş sözleşmelerinden birini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

36 ay süre ile geçerli olacak BİNTED iştirakimiz bünyesindeki 5200 personelimizi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, eşit işe eşit ücretin sağlanması için seyyanen artışlar ve ücret eşitleme uygulaması yapıldı. Sosyal haklarda da iyileştirmelerimiz var.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan en düşük ücretli personelimizin maaşı Mart - Eylül dönemi için 4950 TL olurken, bu rakam 15 Eylül'den sonra ise 5 bin 117 TL'ye çıkacak.

Türkiye'deki en iyi toplu sözleşmelerden biri oldu. Bursa'da ise tüm belediyeler arasında en yüksek maaşlı sözleşmeyi hayata geçirdik.Toplu iş sözleşmesine ilişkin fark ödemelerinin ise kısa sürede çalışanların banka hesaplarına ödenmesi ile ilgili çalışmaları derhal başlattık.

Çalışanlarımızın enflasyon karşısında ezdirilmemesi amacıyla 6'şar aylık dönemler halinde enflasyon oranında ücret artışlarının yanı sıra son dönemde ise enflasyon oranı +1 puan ücret artışı uygulanacak. Sözleşme ile en düşük ücretli gruba yıllık ortalama % 21,3,

yılın sonunda da %62 oranında ücret artışı sağlanmış olacak. İkramiyelerde de önemli bir iyileştirme yapmış olduk. İlk dönemde yıllık 10 günden 60 güne çıkarılan ikramiyeler, son dönemde ise 85 gün üzerinden ödenecek. Hayırlı olsun…" diyerek asgari ücreti 4 bin 950 TL ödeyeceklerini açıkladı. 

2022 ASGARİ ÜCRETTE 

Açıklanan rakam ve başkan tarafından yapılan "enflasyon vurgusu" büyük heyecan yaratırken söz konusu açıklama sabah yansıtmış olduğumuz 4 bin liralık kulis haberini de destekledi. 2022 asgari ücret zam oranı için asgari ücret tespit komisyonu tarafından kesin açıklamanın Aralık ayının son haftasına kadar yapılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum