AŞI OLMAYANLARA EKMEK SATILMAYACAK!

AŞI OLMAYANLARA EKMEK SATILMAYACAK!

AŞI OLMAYANLAR DİKKAT!BU 6 BÖLGEDE AŞI OLMAYANLARA EKMEK SATILMAYACAK!

Türkiye’de son dönemlerde artış gösteren koronavirüs salgınına ilişkin aşılama çalışmaları devam ediyor. Aşılama çalışmaları devam ederken, aşı olmak istemeyen grubun sayılarında herhangi bir azalma bulunmuyor. Bunun üzerine İstanbul’da 6 ilçenin fırıncılar odası temsilcileri yeni bir karar aldıklarını duyurdu.

6 ilçenin fırıncılar odası temsilcileri aşı olmayanlara fırınlarda ekmek satışı yapmama konusunda karar aldıklarını açıkladı. Buna göre aşı yaptırmayanların ilçedeki fırınlara artık giremeyecek ve ekmek satın almayacak.

 
KARARIN TÜM TÜRKİYE’YE YAYILMASINI İSTİYORUZ
Türkiye’nin bir kapanmayı kaldıracak gücünün olmadığını ifade eden İstanbul Fırıncılar Odası Esenler Temsilcisi Mustafa Çiçek, “Vaka sayıları artmaya başlayınca karar almak zorunda kaldık. Şu anda koronavirüs vaka sayıları aşırı bir şekilde artmaya başladı. Gidişatı iyi görmüyoruz. Bizler de fırıncılar olarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık.

O yüzden fırına gelen vatandaşların aşılarının olup olmadığını kontrol edeceğiz. Aşısı olmayana ekmek satışı yapmayacağız. Şu anda 6 ilçede bu kararı aldık. Bu ilçeler ise Bakırköy, Güngören, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa ve Esenler. Ancak bu kararın en kısa zamanda 39 ilçeye yayılacağını düşünüyorum. Hatta bu kararın tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyoruz. Bu şekilde en azından insanları uyarmış oluruz. Çünkü Türkiye’nin bir kapanmaya daha gücü yok” dedi.

 

AŞI YOKSA EKMEK SATIŞI DA YOK
Çiçek, açıklamasında aşı olmayana ekmek satışının yapılmayacağına dair uygulamayı önümüzdeki hafta itibarıyla başlatacaklarını şu şekilde belirtti:

“Biz de vatandaş olarak üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız. Fırıncılar Odası olarak aldığımız kararın doğru olduğuna inanıyoruz ve kararı uygulayacağız. Gelen vatandaşların hepsi akıllı telefon kullanıyor. Telefonlarında aşı olup olmadıkları belli. Aşısı yoksa ekmek satışı yapmayacağız. Belki biz pandemi döneminde kapanmadık ama binlerce küçük esnafımız kapandı ve mağduriyet yaşandı. Benim kimseyi mağdur etmeye hakkım yok. Bu uygulamayı önümüzdeki hafta itibariyle başlatacağız”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.