Atanamayan Öğretmenlerin Lahanalı Protestosu

Atanamayan Öğretmenlerin Lahanalı Protestosu

Kayseri'de ataması yapılmayan öğretmenler, seslerini duyurmak için lahanalı, Elmalı eylem yaptı.

 Şubatçılar Grubu' adını veren öğretmenler, öncelikle okullarda ücretli öğretmenlerin girdiği dersleri anlatan bir tiyatro oyunu sergiledi.

Oyunda İngilizce bilmediği halde İngilizce dersine giren ve elindeki lahana ve elma ile çocuklara uygulamalı ders vermeye çalışan bir ücretli öğretmen ile öğrenciler arasında geçen komik ve düşündürücü olaylar sahnelendi.

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Şubatçılar Grubu adına basın açıklaması yapan Nilüfer  Doğan, şöyle dedi: "Öğretmenleri derinden yaralayan, öğrencilerin geleceğini adım adım yok eden ve adına 'Ücretli öğretmenlik? denilen bu uygulama eğitimin niteliksizleştirilmesinden başka bir şey değildir. Çocuğunun derslerine öğretmenlikle alakası olmayan kişilerin girmesine rağmen bundan habersiz olan velilere sesleniyoruz; Çocuğunuzun geleceğine sahip çıkın ve derslerine ücretli öğretmenlerin girmesine müsaade etmeyin." "Bizler ücretli köleliğe karşıyız. Ataması yapılmayan yüz binlerce öğretmeniz. Hepimiz gece gündür ders çalışarak, bin bir zorlukla eğitimimizi tamamlayarak öğretmen olduk. Bakanımız, Şubat'ta atama yapılabilmesi için bütçenin mevcut olmadığını dile getiriyor. Bizler bu ülkenin ataması yapılmayan öğretmenleri olarak soruyoruz; eğer bu ülkenin bütçesi gelecek nesillere aktarılmayacaksa ne için kulanılacak? Bütçece çocukların geleceğine hiç mi pay yok? Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bizi yem bekleyen güvercinlere benzetti. Ama buradan sesleniyoruz. Biz güvercin değil öğretmeniz ve yem değil hakkımız olan atamayı istiyoruz. Şubatta 30 bin atama istiyoruz."

2013 ATAMA GELİŞMELERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN RESMİ FACEBOOK SAYFAMIZA TIKLA BEĞEN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.