Babası AÇIKLADI

Babası AÇIKLADI

Babası AÇIKLADI


Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman y’angınında gönüllü olarak çalışmalara destek verirken hayatını k’aybeden Şahin Akdemir (25)’in babası Durali Akdemir, “Oğlum Hakkari’de a’skerlik yaparken m’ayın p’atlaması sonucu aracı devrildi. Onu a’skerde t’er’ör ö’rg*ü’tü P’K’K yiyemedi. ‘Beni orası yemedi burada da kimse yiye*mez’ diyordu. Canını v’atan için f’eda etti” dedi.

Marmaris’te çıkan y’angında ekiplere destek vermek amacıyla su ve ayran taşırken k’ahramanca hayatını k’aybeden Şahin Akdemir’in babası Durali Akdemir ve kardeşi Baykal Akdemir (20) düzenlenen c’enaze t’öreninin ardından açıklamalarda bulundu.

Kendisinin de ormancılıkla geçindiğini ifade eden baba Durali Akdemir (51) Ormanları çok severdi, hayırseverdi. Bir böceğin y’anmasını bile istemezdi. Ş’ehit olmasından dolayı gurur ve onur duyuyorum.

Vatan için canını f’eda etmiştir. Üzgünüz ama yapacak bir şey yok vatan için biz varız. Biz ekmeğimizi bu ormanlardan kazanıyoruz. Çocuğum da bu işi yapıyordu ve orman sevgisinden dolayı yapıyordu” ifadelerini kullandı. “

A’SKERDE P’K’K’NIN YERLEŞTİRDİĞİ M’AYINA DENK GELEN ARACI P’ATLAMIŞTI” Durali Akdemir, “Marmaris’te garsonluk yapıyordu, Oradaki ekip arkadaşlarına su ve yoğurt vermek için katkıda bulunmak için gidiyor.

D’umandan b’oğulduğu için motosikleti devrilmiş. Motor y’anıyor, a’lev alıyor ve v’efat ediyor. Hayalleri çoktu. Macerayı severdi bitki ve doğayla çok ilgilenirdi. Hassas bir çocuktu. Hakkari’de a’skerlik yaparken m’ayın p’atlaması sonucu aracı devrildi. Onu a’skerde P’K’K yiyemedi. Ormanda hayatını k’aybetti. P’K’K v’urdu ama hafif atlattı. ‘Beni orası yemedi burada da kimse yiyemez’ diyordu. A’skerden sonra trafik k’azası geçirdi onu da atlattı. Ben de y’angın çıksa her zaman seve seve yardım ederim. Bu vatan için canımı f’eda ederim” dedi.

“KÜÇÜKLÜĞÜNDEN BERİ ORMANI SEVERDİ, SEVDİĞİ YERDE KALDI” Melis isminde bir kızı olan Şahin Akdemir’in kızını geride bırakıp v’atanı ve ormanı korumak için canından olduğunu belirten kardeşi Baykal Akdemir (20) ise şöyle konuştu: * Benim abim hep böyleydi insanlara yardım etmeyi çok severdi geçen y’angında da aynı şekilde yardım etti. Bu sefer de nasıl olduysa a’levlerin içinde kalmış. Ormancılar bulmuş kurtarmaya çalışmışlar ama kurtaramamışlar.

* Geç saatte ben ve ailem öğrendik. Allah nasip ederse cennete gitti. Benim için ş’ehittir. V’atanı, toprağı, milleti, ormanı, oksijeni ve insanı için canını f’eda etti. * Küçücük kızını bıraktı gitti. Ben şimdi hem amca hem baba oldum. Ağlamıyoruz, dimdik duruyoruz. Allah bunları yapanların c’ezasını verecek. Ormanları küçüklüğünden beri severdi. Babamla çalışırdı, k’esime giderdi. Ona yardım ederdi. Sevdiği bir yerde kaldı. * A’skerken m’ayında aracı p’atladı. Çelik yeleğinde m’ermi kaldı, yanındaki arkadaşı bacağından v’uruldu. Sonra trafik k’azası geçirdi. 8 ay hastanede yatmıştı ama orada ö-o-lmedi, sevdiği yerde o’ldü. * Allah onu güzel bir mertebeye ulaştırdı. Her yerde abimin ismi duyuluyor ve güzel bir şekilde anılıyor. Helalleşemedim, tek sorun bu. Keşke y’angına gitmeden önce helalleşseydim.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.