Belediye taşeron ve kadrolu işçierine yüzde 80 maaş zammı yapılacaktır

Belediye taşeron ve kadrolu işçierine yüzde 80 maaş zammı yapılacaktır

Belediye kurumları işçilerini sevindirmeye devam ediyor. Türkiye genelinde birçok belediye işçilerine yüzde 80 ila yüzde 165 maaş zammı verdi.

Toplu iş sözleşmesiyle maaşlara yüzde 80 zam
Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinde çalışanlara yüzde 80 zam

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. AKOM’da düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, sendika üyeleri, çalışanlar ve basın mensupları yer aldı. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile Büyükşehir Belediyesi SASAY ve SASKİ Personel A.Ş çalışanlarının maaşlarına yüzde 80’e varan zam yapılmış oldu.

En iyi iyileştirmeyi yaptık
Toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını temenni eden Başkan Ekrem Yüce, “ Çalışma arkadaşlarımızın şartlarını iyileştirmek adına ilgili temsilcilerimizle bir araya geldik. Hemşerilerimize hizmet için fedakârca gayret gösteren ve en iyi zammı hak eden arkadaşlarımızın maaşlarına şartların müsaade ettiği en iyi iyileştirmeyi yaptık.


Sayın Cumhurbaşkanımız çalışanlarımızın refah seviyesini adeta bir toplu mücadele olarak ele aldı ve milletimizi rahatlatacak zamlar gerçekleştirdi. 22 Aralık’ta yüzde 54.66’lık zam oranıyla açıklamış olduğu asgari ücreti net 8 bin 500 liraya çıkardı. Emekli maaşlarında dengeyi sağladı.İnanıyoruz ki tüm bu gayretler ülkemizin ekonomik kalkınmasına daha da verim katacak, kazanan milletimiz olacaktır” dedi.

Yüzde 80 zam

Sözleşmenin detaylarını da paylaşan Başkan Yüce, “Daha önceki maaş kalemlerimizde yer almayan aile yardımı ile aylık 500 lira çalışanlarımıza destek vereceğiz. Cumhurbaşkanımızın da üzerinde durduğu yemek yardımı hususunda yüzde 100’den fazla bir iyileştirme yaptık. 2022 yılında 36 gün olarak belirlediğimiz ikramiye tutarını 2023 yılında 48, 2024 yılında ise 60 güne çıkarttık. Çalışanlarımızın; yevmiyelerine, yemek, yol ve sosyal haklarına yapılan zamlar ile birlikte maaşlarına toplamda yüzde 80’e varan zam yapmış olduk. Hayırlı uğurlu olsun” dedi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.