Birtep İş Modeli Nelerdir?

Birtep İş Modeli Nelerdir?

Birtep İş Modeli Nelerdir?

Birtep İş Modeli Nelerdir?

Birtep iş modelinden önce size Birtep genel olarak nedir? Bu bilgiyi aktaralım.  Yenilikçi platformu ile alıcıları ve satıcıları bir araya getirerek oluşturduğu özgün iş modelini, ülkemizin öz kaynağını ülkemiz içerisinde değerlendiren ticaret anlayışına sahip şirketidir. 

Öyle bir ticaret platformudur ki; tüm paydaşların ekonomik gelişimine pozitif katkı sağlamak için tasarrufun finansman gücünü en iyi şekilde değerlendirir.  Peki, sistem ne şekilde işler; konuya alıcılar ile başlayalım. 

Birtep ile konut ve taşıt nasıl alınır?

Alıcılar Birtep kurumsal web sitesine üye olmalıdır. Ardından kurum portföyünü inceleyerek satın almak istediğiniz otomobil yada evi seçin. Alıcı iseniz almak istediğiniz şey için talepte bulunun.  Birtep bazı tasarruf kurumları ile anlaşmalıdır.

Alıcılar bütçelerine en uygun şekilde araba ya da ev satın alabilecekleri Birtep ile güvendeler.   Finansman ihtiyacını aşağıdaki şartlarda Birtep’in anlaşmalı olduğu tasarruf kurumundan sağlar.

  • Bütçelerine en uygun koşullarda,
  • Faizsiz,

Tasarruf kurumuyla ödeme planı hazırlanarak, şartlar üzerine anlaşma yapılır. Alıcı gerekli evrakları ve işlemleri tamamladıktan sonra alıcıyla satış vaadi sözleşmesi imzalar.

Birtep ile konut ve taşıt nasıl satılır?

Satıcılar, Birtep web sitesi üzerinden irtibata geçer. Birtep iş modeli anlatılarak mutabakat sağlanır. Satıcılar, satmak istedikleri konutu veya taşıtı, Birtep iletir ve ön anlaşma sağlar. Konuta SPK lisanlı, bağımsız bir değerleme şirketi analiz yapmalıdır.  Taşıtlarda ise yetkili ekspertiz firması ile değerleme yapılır.

Satıcı ve Birtep arasında ne üzerinden anlaşma yapılır;

  • Fiyat,
  • Tahsilât,
  • Çeşitli şartların yer aldığı bir sözleşme imzalanır.

Anlaşma sonrası konut veya taşıt alıcılara satılmak üzere Birtep portföyüne eklenir. Web sitesine giriş yapan alıcılar tarafından satın alınabilir. 

Birlikte Tasarruf ve Ticaret Ekonomisi Platformu Nedir?

En basit hali ile paydaşların bir araya gelebildiği uygun şartları sağlayan şirkettir. Birçok avantaja sahiptir. Bunlardan bazıları;

  • Satıcılara en iyi fiyatla, en uygun koşullarda, beklemeden ve kârlı satış yapabilme avantajı sunar,
  • Alıcılara ise en uygun maliyetle, faiz ödemeden ve hemen konut veya taşıt alma fırsatı sunar.
  • Kurumsal satıcılar, bireysel satıcılar ve çözüm ortakları Birtep konut veya taşıt portföyünün kaynağını oluşturur.
  • Birtep portföyünde sıfır veya ikinci el konut ve taşıtlar bulunur. Alıcılar, Birtep portföyünden beğendikleri konutu ve taşıtı alırlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.