Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kısıtlamaları duyurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kısıtlamaları duyurdu!

Koronavirüs tedbirleri!Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kısıtlamaları duyurdu!

Erdoğan yeni kısıtlamaları duyurdu! 22.00'den sonra yasaklandı
Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklama Koronavirüs'e dair alınan yeni önlemleri açıkladı. Yurt genelinde uygulanacak kararları açıklayan Erdoğan, önemli uyarılarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarının ardından bir paylaşım da İstanbul Valisi Yerikaya'dan geldi. İşte kabine toplantısı sonrası açıklanan yeni Koronavirüs kararları...

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplantı. Toplantının gündeminde İzmir depremi ve Koronavirüs salgını vardı. Erdoğan toplantı bitiminde yaptığı açıklamada Koronavirüs'e dair alınan yeni tedbirleri açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Koronavirüs'te kimi Avrupa ülkeleri yeniden kısıtlamalara başvurma yolunu seçti. Hasta sayılarının yüksek olduğu kimi ülkelerde adeta kontrolden kaçmış durumdadır. Türkiye genel olarak kontrollü bir süreç yaşıyor. Bu alanda herhangi bir krizle karşı karşıya kalmadık.
 

Günlük hasta sayımız yönetilebilir seviyelerdedir. Salgına karşı tamam diyerek temizlik, maske ve mesafe kurallarıdır. Tüm vatandaşlarımı azami dikkate ve riayete davet ediyorum.


İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımızdan daha fazla hassasiyet bekliyorum. Bu çerçevede Türkiye genelinde geçerli olacak şekilde şu hususları kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.

Paket servis hariç olmak üzere lokanta, restoran, kuaför, düğün salonu, yüzme havuzu, halı saha, tiyatro, sinema, konser salonu ve benzeri iş yerlerinde hizmetler saat 22.00'de sona erecektir.


Türkiye genelinde geçerli olmak üzere özel sektör ve kamuda esnek mesai uygulaması teşvik edilecek.

Pazar ve marketlerde gerçekleştirilen Koronavirüs denetimleri artırılacak.


Vatandaşlarımızdan kalabalık ortamlardan kaçınmalarını ev ziyaretini mecbur olmadıkça yapmamalarını özellikle rica ediyorum.

YERLİ AŞI 
Yerli aşı ile ilgili konulara da değinin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendi geliştirdiğimiz aşıları, bahar aylarıyla birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız." şeklinde konuştu.
YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI 
Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz yüze eğitime dair, "Salgının seyrine göre, önümüzdeki haftalarda diğer sınıfların durumlarını değerlendireceğiz." ifadelerini kullandı.
12VALİ YERLİKAYA DUYURDU
VALİ YERLİKAYA DUYURDU 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan paylaşım geldi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.