DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2012 YILI 2′NCİ DÖNEM MEMUR ALIM DUYURUSU

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2012 YILI 2′NCİ DÖNEM MEMUR ALIM DUYURUSU

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2012 YILI 2′NCİ DÖNEM MEMUR ALIM DUYURUSU

1. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karargâhı ile Bağlı Birlik ve Kurumlarında istihdam edilmek üzere “Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükmü doğrultusunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak aşağıda bulunan sınıflarda DEVLET MEMURU alımı yapılacaktır.

Alım Yapılacak Kadro Bilgisine Ulaşmak İçin Tıklayınız..
3. BAŞVURUDA BULUNAN ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48′inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak (A bendinin 6′ncı fıkrası hariç).

b. 2012 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına (2012 KPSS Lisans) girmiş ve ilan edilen unvanların karşısında belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.

c. İlan edilen unvanların öğrenim şartı için son mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ ye girmiş olmak.

(‘’Şehit, malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belge ilebaşvurularında almış oldukları merkezi sınav puanına (KPSS Puanı) %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puan” dikkate alınacağından, internetten yapılan başvuru sonrası adaylar şehit/gazi yakını olduğunu gösterir belgeyi 10 EKİM 2012 tarihine kadar 0216 310 72 46 numaraya faks ile göndereceklerdir. Geç gelen fakslara işlem yapılmayacaktır.)

ç. Başvuru tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış(01 Ocak 1994 ve daha önce doğanlar başvurabilir) ve 36 yaşından gün almamış olmamak (01 Ocak 1977 ve daha sonra doğanlar başvurabilir),

d. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi görevler ile Sözleşmeli Subay, Sözleşmeli Astsubay ve Uzman Erbaş/Çavuş olarak daha önce çalışmış veya halen çalışıyor olmamak.

e. Sevk edilecekleri Asker Hastanelerinden ‘’Askeri Sivil Memur Adayı Olur” kararlı rapor almış olmak.

f. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamalarında bir sakınca bulunmamak.

g. Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerden diplomalarının yurt içinde denkliği Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)’nca onaylanmış olmak,

4. BAŞVURU

a. Adayların Başvuru Kılavuzunun tamamını okuduktan sonra ‘’Başvuru Sayfası” nı doldurmaları gerekmektedir.

b. Başvurular; 17 Eylül 2012 saat 10:00 dan itibaren www.dzkk.tsk.tr internet adresi ‘’Personel/Öğrenci Alımları” linki altındaki “2012 yılı Açıktan Devlet Memuru Alımı” sayfasına girilerek yapılacaktır.

c. ‘’Başvuru Sayfası” nda doldurulacak bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek hukuki sorumluluklardan adaylar sorumludur.

ç. Doldurulan bilgilerin, kılavuzda yer alan, başvuru şartlarına uygun olmadığının tespit edilmesi durumunda aday elenmiş kabul edilecek ve işlemleri iptal edilecektir.

d. İlk başvurular; 17 Eylül 2012 Pazartesi günü saat 10:00′da başlayıp, 10 Ekim 2012 Çarşamba günü saat 14:00′da sona erecektir.

e. Giriş sonrası her adaya bir şifre verilecektir. Adaylar şifreyle başvuru süresince başvurularını kontrol edip güncelleyebileceklerdir.

f. Şifrenizi kaybetmeyiniz. İdarece, adayların yazılı, sözlü veya bilgi edinme başvurusu yolu ile yapacakları “Şifre Öğrenme” taleplerine yanıt verilmeyecektir.
kpss.jpg
g. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

ğ. Anlaşılmayan konular ve yardım talepleri için www.dzkk.tsk.tr internet adresi ‘’Personel/Öğrenci Alımları” linki “2012 yılı Uzman Erbaş Alımı” sayfası ‘’iletişim” başlığı altındaki telefon aranabilecek veya elektronik posta adresinden yardım alınabilecektir.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum