Dinçer'den SBS ve Dersanelerle İlgili Son Tarih

Dinçer'den SBS ve Dersanelerle İlgili Son Tarih

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ''SBS ile dershanelerle ve lise çeşitliliğiyle ilgili kararları 2013 yılı içinde vereceğiz. Muhtemeldir ki, 2013-2014 eğitim öğretim yılına bu konudaki birçok stratejimizi de uygulamaya koyabiliriz'' dedi.

Milli Bakanı Ömer Dinçer,''SBS iledershanelerle ve lise çeşitliliğiyle ilgili kararları 2013yılı içinde vereceğiz. Muhtemeldir ki, 2013-2014 eğitim öğretim yılına bukonudaki birçok stratejimizi de uygulamaya koyabiliriz'' dedi.

Bakan Dinçer konuk olduğu AA Editör Masası'nda, AA Yönetim KuruluBaşkanı ve Genel Müdür Kemal Öztürk ile editörlerin sorularını yanıtladı.

Dershanelerin kapatılmasına yönelik çalışmaların geldiğiaşamanın sorulması üzerine Dinçer, ''Dershanelerin kapatılması sadece hukukibir mesele değil'' diye konuştu.

Konunun aynı zamanda sosyal ve ekonomik birmesele de olduğunu belirten Dinçer, şunlarısöyledi:

''Siz Milli Eğitim Bakanlığı'nda eğitiminiziiyileştirirseniz dershanelere ihtiyacınız azalır. Talebi düşürmenizlazım ki dershaneye olan ihtiyacınız da azalsın. Şayet talebi belli orandadüşürmeksizinsadece hukuken dershaneleri kapatma noktasına gidersek o zaman bununbaşka alanlara kanalize olacağını, bu taleplerin farklı türde karşılanacağınıda varsaymamız gerekiyor. O yüzden çok hassas şekilde bu meseleyitartışıyoruz. Bu kararımız aslında SBS'nin yapılış şekliyle de ilgili. SBS'ninkaldırılmasıyla ilgili meseleler Türkiye'deki lise çeşitliliğiylealakalı. Türkiye'deki lise çeşitliliği, uyguladığımızprogramlarla alakalı. Dışardan bakıldığında sadece dershane meselesi olarakgörülen konu bizim bakanlık olarak tek bir faktör olarak gördüğümüz konu değil.Birbirini etkileyen çok büyük bir sistemin öğeleri halinde. Her bir öğeninnasıl etkileneceği ve bunlara dair nasıl tedbir alacağımızı düşünmeden konuylailgili karar vermeyeceğiz.''

Bakanlık olarak hiçbir kararı tek bir faktöre dayalı olarakvermediklerini vurgulayan Bakan Dinçer, dershanelerin kapatılmasınayönelik kesin takvimin sorulması üzerine, ''SBS ile dershanelerle ve lise çeşitliliğiyleilgili kararları 2013 yılı içinde vereceğiz. Muhtemeldir ki, 2013-2014eğitim öğretim yılına bu konudaki birçok stratejimizi de uygulamaya koyabiliriz''yanıtını verdi.eğitimajansı

din.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.