Eğitim Sen, Okulları Hedef Alan Şiddeti Kınadı

Eğitim Sen, Okulları Hedef Alan Şiddeti Kınadı

Eğitim Sen, Okulları Hedef Alan Şiddeti Kınadı

Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Bülent Hatun tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında okullara yönelik gerçekleştirilen saldırılar kınandı.

Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Bülent Hatun imzalı basın açıklamasında Diyarbakır"ın Yenişehir ilçesi Şehitlik Lisesi idare bölümüne ses bombası ve molotofkokteyli atılması sonucu 2 öğretmenin ve 1 öğrencinin yaralanıp hastaneye kaldırıldığı belirtilerek Batman"da, Şırnak"ın İdil ilçesinde ve Van'da farklı okullarda gerçekleşen benzer eylemler sonucu birçok öğrencinin yaralanıp hastanelere kaldırıldığı hatırlatıldı.
 
Eğitim Sen olarak, yaralanan öğretmenlere ve öğrencilere acil şifalar dilediklerini ve gerçekleştirilen bu eylemleri kınadıklarını belirten Hatun ,"Yaşanan bu vahim olaylarla şiddet olgusunun, eğitim kurumları ile asla yan yana gelmemesi gerekirken, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin can güvenliğini tehdit edecek boyutlara ulaştığını görüyoruz. Yıllardır bu topraklara ekilen savaş ve şiddet tohumlarına karşı; eğitim kurumlarında barışı, özgürlüğü, eşitliği ve demokrasiyi yeşertmenin mücadelesini veren emekçiler olarak bu tabloyu kabul etmemiz asla mümkün değildir." ifadelerini kullandı.
 
"Bizler biliyoruz ki bu durum, Kürd sorununun çözümsüzlüğünün sonucu olarak tırmandırılan şiddetin bir sonucudur. Unutulmamalıdır ki Kürd sorununun adil ve demokratik bir çözüme evrilmesi tüm kamuoyunun beklentisidir." diyen Hatun, yaptığı açıklamada, "Eğitim Sen olarak, okullarımızın, üniversitelerimizin şiddetin değil, barışın, eşitliğin ve özgürlüğün mekanları olması gerektiğini bir kez daha hatırlatarak, yaralanan öğrenci ve öğretmenlerimize tekrar geçmiş olsun diyor ve acil şifalar diliyoruz. Okullara yapılan bu vahim saldırıları asla kabul etmediğimizi belirtiyor ve kınıyoruz." dedi.eğitimajansı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.