En Az Lise 11 Bin 484 Memur Alımı Başvuruları Bitiyor!

En Az Lise 11 Bin 484 Memur Alımı Başvuruları Bitiyor!

11 Bin 484 Memur Alımı Başvuruları Bitiyor!

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatları ile Ceza ve Tevkifevleri “CTE” Genel Müdürlüğü için 11 bin 484 sözleşmeli memur kadrosuna birçok branşta başvurularda sona gelindi. Adaylar dört farklı ilan için başvurularını ayrı ayrı yapabileceklerdir.

Adalet ve CTE personel alımları hangi branşlarda olduğuna ve başvuruların nasıl olacaK

4 Farklı Başvuru İlanı

Aşağıdaki “Başvuru Kılavuzu” bağlantısından ilgili 4 farklı ilana ulaşabilir ve hangi branş ve kontenjana başvuru yapacağınızı başvuru son günleri öncesinde inceleyebilirsiniz.
 
Başvurular Nasıl Olacak?

Adaylar başvurularını 12 Mart 2021 tarihine kadar yapabilecekleri kılavuzlarda yer almıştı. E-Devlet üzerinden 4 farklı başvuru alanı bululan Adalet ve CTE personel alımları için her bir ilanda bir komisyona başvuru yapılarak gerekli iş ve işlemler tamamlanabilir. Başvurular sadece e-Devlet üzerinden online olacağından

11 Bin 484 Alımı Kontenjan Dağılımı

CTE 5 Bin 358 Personel Alımı

4 bin 918 infaz ve koruma memuru, 19 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 51 hemşire, 20 sağlık teknikeri, 157 teknisyen, 156 destek personeli (şoför), 33 destek personeli (aşçı), 4 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 5 bin 358 personel alımı yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı 5 Bin 75 Personel Alımı

3 bin 605 sözleşmeli zabıt kâtibi, 700 sözleşmeli mübaşir, 625 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi, 110 sözleşmeli şoför, 25 sözleşmeli aşçı ve 10 sözleşmeli işaret dili tercümanı olmak üzere toplam 5 bin 75 personel alımı yapacak.

Adalet Bakanlığı 814 İcra Katibi Alımı

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, sınavı yapacak adalet komisyonu olarak belirlenen adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ve sözlü sınav sonucuna göre 814 sözleşmeli icra kâtibi alınacaktır.

Adalet Bakanlığı 237 Personel Alımı

Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucuna göre yapılacak yerleştirme ile 237 pozisyona personel alımı yapılacaktır. Alımlar özleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli (Şoför, Aşçı, Kaloriferci), Diğer Teknik Hizmet Personeli, Mühendis, Tekniker ve Teknisyen branşlarında olacak.

BAŞVURULAR TÜRKİYE.GOV.TR

İLAN KILAVUZLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.