Erdoğan başka söylüyor,Dinçer başka

Erdoğan başka söylüyor,Dinçer başka

Erdoğan başka söylüyor,Dinçer başka

Erdoğan dershanelerin kapatılacağını söylerken Bakan Dinçer bu konuda kesin kararın verilmediğini söyledi.

 

Başbakan dershanelerin kapatılacağı sözü verdi; ancak Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer bu konuda kesin kararın verilmediğini söyledi. Dershanelerin etkin olduğu sistemin mutlaka değiştirileceğini ifade eden Dinçer, yeni eğitim sisteminde ara geçişler konusunda yeni düzenlemenin yapılacağını açıkladı.
 
Bakan Dinçer, kentteki temasları kapsamında, Şanlıurfa'da incelemelerde bulundu. Erdoğan'ın dershanelerin kapatılacağını söylemesine rağmen Bakan Dinçer bu konuda kesin kararın verilmediğini söyleyerek dershanelerin etkin olduğu eğitim sisteminin değiştireceğini anlattı. Dinçer şöyle konuştu:
 
''Biz temelde dershanelerin Türk eğitim sisteminde bu kadar çok etkin olmalarının doğru olmadığını düşünüyoruz. Kesin kararlarımız verilmedi henüz. Dershanelerin bu kadar etkin olduğu yapıyı kesinlikle değiştireceğiz'' 
 
YENİ EĞİTİM SİSTEMİNDE ARA GEÇİŞLER 
 
Bakan Ömer Dinçer, ''Yeni eğitim sisteminde ara sınıflardaki geçişlerin nasıl olacağı''na ilişkin soruyu ise şöyle yanıtladı:
 
''Ara sınıf geçişlerini eğitim sistemini esnekleştirmek adına önemsiyoruz. Temel hedefimiz, ister ortaokulundan imam hatip okuluna ister imam hatip okulundan orta okuluna veya meslek lisesinden diğer liseye yatay geçişlere imkan veren bir esnekliği kurgulamaktır. Ancak bu sene sistem yeni uygulamaya konulduğu için hangi derslerin okutulacağı ve müfredatı belli değildi. Daha da önemlisi geçiş yapmak isteyen öğrencilerin alt sınıftan alacağı dersleri almaması sebebiyle nasıl telafi edeceği belli değildi.
 
Bu tür belirsizlikler nedeniyle çocukların geçiş yapması teknik olarak mümkün değildi. Önümüzdeki yıl sonuna kadar ara sınıfların derslerini ve müfredatlarını belirleyip, telafi mekanizmasını sağlayabilirsek ara geçişlere önümüzdeki yıl imkan ve fırsat vereceğiz. Aksi takdirde süreç tamamlanana kadar bekleyeceğiz.''
 
internethaber
din.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.