Eyvah kar geliyor!

Eyvah kar geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre KAR GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yağışların genellikle yağmur ve sağanak sabah saatlerinde Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri, gece saatlerinde İç Ege ile Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis bekleniyor.
 
 
Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinde Çanakkale boğazında kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esecek.
 
UYARILAR
 
KAR ERİMESİ UYARISI: Hava sıcaklığındaki artış ilebirlikte İç Ege, İç Anadolu ve Akdeniz'in iç kesimlerinde kar erimeleri beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
SİS, BUZLANMA VE DON UYARISI: İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ilebirlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
 
ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA
 
MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde Bilecik çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; gece saatlerinde Çanakkale boğazında kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda yer yer sis bekleniyor.
 
EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ilebirlikte yer yer sis bekleniyor.
 
AKDENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde batısının, gece saatlerinde bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ilebirlikte yer yer sis bekleniyor.
 
İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Ankara ve Eskişehir çevrelerinin yağmur ve yüksekleri karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ilebirlikte yer yer sis bekleniyor.
 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde Bolu çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif olmak üzere buzlanma ve don olayı ilebirlikte yer yer sis bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Çorum dışında bölgenin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışlar genellikle yağmur, Bayburt ve Gümüşhane çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
 
DOĞU ANADOLU: Genellikle parçalı, kuzey kesimleri çok bulutlu, sabah saatlerinde Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı ilebirlikte, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
 
GÜNEYDOĞUANADOLU: Parçalı ve az, zamanla batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. TAKVİM
MEMURLARA HABER.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.