Eyvah! Öğretmenlerin Yaz Tatilleri Gitti!

Eyvah! Öğretmenlerin Yaz Tatilleri Gitti!

Meb Ömer Dinçerin söylediği Öğretmenler 3 ay tatil yapıyor sözleri üzerine harekete geçti. Sitemize gelen maillerde bazı illere gelen duyurularda bu yaz tüm Türkiyede meb personeline hizmet içi eğitim yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü; 652 Kanun  Hükmünde Kararname kapsamında İl Müdür Yardımcıları,İl Şube Müdürleri,İlçe Milli Eğitim Müdürleri,İlçe Şube Müdürleri ve tüm Okul/Kurum Müdürlerini kapsayacak ve bu aydan itibaren başlayarak 31 Ağustos gününe kadar,ya Cumartesi ya da Cuma günleri olmak üzere(Cuma günleri olursa 17:30-21:00 saatleri arası) bir eğitime tabi tutmaya başladı.

81 İlde yapılacak olan "Yönetici Eğitimi" seminerine bir çok ilimizde 23 Mart Cuma günü itibariyle başlanmış bulunmaktadır.

Bu eğitim seminerinin şu anda yapıldığı iller itibariyle sadece bir merkezde yapılıyor olması

(İl Merkezleri) özellikle bazı bölgelerde ciddi ulaşım sıkıntılarını da beraberinde getiriyor.

"Eğitimde Yenilikler" olarak kısaca özetleyebileceğimiz bu eğitim süreci boyunca, diğer seminerlerde olduğu gibi 6/1 oranında devamsızlık yapma hakkı bulunmaktadır. 5 Ay boyunca sürecek olan bu eğitimlerde düşündüren konu ise Ramazan ayında oruç tutanların iftar vaktinde hiç bir şekilde aileleriyle birlikte iftar açma şanslarının olmayışı.....

Şu anda merak edilen konu ise, bir ilin tüm eğitim yöneticilerini büyük bir kararlılıkla böylesi uzun soluklu bir eğitime tabi tutan bakanlığımızın ,eğitim camiasının diğer alt kademelerinde görev yapan personeli için nasıl bir eğitim süreci düşündüğüdür...Bu durum ise sanırım önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Buradan tüm eğitim camiasına söyleyebileceğimiz ancak şu olur.

Bu yaz aylarında gerçekleştirmeyi umduğunuz  farklı bir  planınız varsa lütfen erteleyiniz Çünkü yöneticileriniz bu planlarını 23 Mart Cuma günü itibariyle 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı yaz tatiline ertelemek durumunda kalmışlardır.
SAYGILARIMLA
İbrahim KAYA

MEMURLARA HABER.COM OLARAK GELİŞMELERİ İZLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ. SAYFAMIZI TIKLAYIP BEĞENİN GÜNDEMİ KAÇIRMAYIN

ozel.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum