Faturası 130 TL’den fazla gelenler dikkat

Faturası 130 TL’den fazla gelenler dikkat

: Hemen faturanızla birlikte gidin! 216 TL paranızı PTT’den çekin

Yılbaşından bu yana hızlı bir şekilde artış gösteren faturalar sonrasında devletin verdiği destek ödemeleri hızla artmaya başladı. Alım gücünün hızlı bir şekilde düştüğü bu dönemlerde devlet destek ödemelerini vatandaşlar araştırıyor.

Konu ile ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından büyük bir adım geldi.

Aylık elektrik faturası 130 TL’den fazla gelenleri yakından ilgilendiriyor. Hemen faturanızla birlikte gidin. 216 TL paranızı PTT’den alabilirsiniz. Detaylar belli oldu.

DETAYLAR BELLİ OLDU
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sunduğu destek paketinin detayları belli oldu Buna göre SYD Vakıfları tarafından 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında; düzenli merkezi yardım ve aylıklara (Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (EVEK), Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (MAAY), Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı (ÖYAÇ), Şartlı Eğitim – Şartlı Sağlık Yardım Programı (ŞESY), Çoklu Doğum Yardım Programı, Kronik Hastalık Yardım Programı, Engelli Aylıkları, Yaşlı Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı)ilişkin hak sahipliği belirlenen ve bu hak sahipliği devam eden haneler faydalanabileceği ifade edildi.

ELEKTRİK DESTEĞİ VERİLECEK

Elektrik desteğinden yararlanmak isteyenler için detaylar açıklandı. Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“Herhangi bir kuruma başvuru yapılmasına gerek olmayıp; hak sahiplerinin Kimlik Kartı ve elektrik faturası ile PTT şubesine gitmesi yeterlidir. Düzenli sosyal yardım/2022 sayılı yasa kapsamında aylık almaya ilişkin verilmiş hak sahipliği kararı devam eden hanelerin sistem üzerinde aylık kontrolü yapıldıktan sonra ödemeler hazırlanmaktadır”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.