FLAŞ! 12 İLDE OKULLAR TATİL!

FLAŞ! 12 İLDE OKULLAR TATİL!

FLAŞ! 12 İLDE OKULLAR TATİL!

Yozgat

Yozgat'ta yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezinde ve merkeze bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

Bursa

Bursa'nın merkez Yıldırım, Osmangazi ve Nilüfer ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. 2 gündür aralıklarla süren kar yağışı ve ulaşımda meydana gelen aksamalar nedeniyle, kent merkezindeki ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren polis telsizlerinden, okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğine ilişkin anonslar da yapıldı. Kar kalınlığının 10 santimetre ölçüldüğü kentte, termometreler sabah erken saatlerde -4'ü gösterdi. Meteoroloji yetkilileri, Bursa'da kar yağışının cuma gününe kadar süreceğini bildirdi.

Karabük

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesi nedeniyle il merkezi, ilçeler, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime bugün ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Bartın

Bartın Valisi İsa Küçük, yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı ilçeler ile belde ve köylerde bugün eğitime ara verildiğini kaydetti.

Düzce

Düzce Valiliğinden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulunca il merkezi ve tüm ilçelerdeki okullarda 1 gün süreyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. Dün geceden bu yana kent genelinde etkili olan kar yağışının sürmesi durumunda, tatil süresinin uzayabileceği belirtildi.

Bolu

Bolu'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Dörtdivan ve Gerede'de ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Kent genelinde dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışının yoğunluğunu arttırması durumunda, tatil süresinin uzayabileceği belirtildi.

Çankırı

Çankırı'nın Çerkeş, Şabanözü, Bayramören ve Atkaracalar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün verildi.

Devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı söz konusu ilçe merkezleri, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime bugün ara verilmesine karar verildi.

Zonguldak

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim, ilk ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe merkezi ile bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim, ilk ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın ara verilmesinin kararlaştırıldığını söyledi.

Kastamonu

Tosya Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre de devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı eğitime yarın ara verilmesi kararı alındı.

Konya

Konya'nın Kadınhanı ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Alınan bilgiye göre, ilçede öğle saatlerinde başlayan kar yağışı, ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Kadınhanı Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile belde ve köylerde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Kırıkkale

Kırıkkale Valiliği, ilk, orta ve özel rehabilitasyon merkezlerinin 1 gün tatil edildiğini duyurdu

-Kırıkkale ve Isparta'da eğitime kar engeli-

 Ankara Valiliği, hava koşulları nedeniyle kentteki okulların bugün tatil edildiğini bildirdi

Kırıkkale'de ve Isparta'nın Sütçüler ve Aksu ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kırıkkale Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Kırıkkale merkez ve merkeze bağlı köy, belde ve tüm ilçelerde ilköğretim okulları ve liselerde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, kamuda çalışan özürlü personelin de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün idari izinli sayılacakları kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.