FLAŞ! 8 ilde Kamu Kurumlarında TATİL!

FLAŞ! 8 ilde Kamu Kurumlarında TATİL!

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi üzerine 8 ilde kamu görevlisi engelli ve hamilelere idari izin verildi.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi üzerine 8 ilde kamu görevlisi engelli ve hamilelere idari izin verdi. İdari izinle ilgili yazılar valilerin imzasıyla kurumlara gönderildi.son.jpg

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Ankara'da son günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve özellikle perşembe gününden itibaren hafta sonuna kadar da kuvvetli sıcak hava dalgasının devam edeceği hususu Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün hava tahmin raporlarından anlaşılmakla. İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun 25 Temmuz 2012 gün ve 6 sayılı tavsiye kararı uyarınca ilimiz kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar, rapor ile tevsik edilen şeker, kalp-damar, beyin-damar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek, kanser ve bunun gibi hastalıkları olanlar ile yüzde 40 ve üzeri raporlu engelli personelin 26-27 Temmuz 2012 (perşembe-cuma) tarihlerinde sağlık-idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür" denildi.

Valilik, Büyükşehir Belediyesi, ilçe kaymakamlıkları ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarından uygulamanın derhal yapılmasını istedi.

Çankırı

Çankırı'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle kamu görevlisi hamile ve emzikli kadınlar, engelliler ve kronik hastalığı olanlar bugün öğleden sonra ve cuma günü idari izinli sayılacak.

Çankırı Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Çankırı'da son günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği, özellikle hafta sonuna kadar kuvvetli sıcak hava dalgasının devam edeceği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli kadınlar, raporla belgelenen şeker, kalp-damar, kanser, karaciğer, böbrek ve kronik solunum sistemi hastalıkları bulunanlar ile yüzde 40 ve üzeri engelli personelin, bugün öğleden sonra ve cuma günü sağlık-idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü kaydedildi.

Uşak

Uşak Valiliği, hava sıcaklıklarının artması nedeniyle kamuda çalışan hamile, emzikli bayanlar, kalp hastaları ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunanların 1 gün idari izinli sayılacağını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojinin Uşak ve çevresinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olacağı yönünde tahminleri üzerine kamuda çalışan hamileler, emzikli bayanlar, kalp hastaları ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunan kişilerin İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararıyla 1 gün süreyle idari izinli sayılacağı belirtildi.

Bolu

Bolu'da sıcak hava nedeniyle kamuda çalışan engelliler, hamileler, yaşlılar ve kronik rahatsızlığı bulunanlar, valilikçe 2 gün idari izinli sayılacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, sıcaklıkların olumsuz etkileri nedeniyle kamuda çalışan engelliler, hamileler, yaşlılar ve kronik hastalığı bulunanların İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca bugün ve yarın idari izinli sayılacağı belirtildi. Öte yandan, Bolu Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, temmuz ayı ortalamasının 27 derece olduğu Bolu'da, sıcaklıklar mevsim normallerinin 8 ile 10 derece üzerinde seyrediyor. Sıcaklıklar bugün en yüksek 37 derece olarak ölçüldü.

Elazığ

Elazığ'da kamu görevlisi engelli ve hamilelere, aşırı sıcak hava nedeniyle 2 gün idari izin verildi. Elazığ Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, idari izinle ilgili Vali Muammer Erol imzasıyla kurumlara yazı gönderildiği belirtildi.

Bu yazıda, "Hava sıcaklıklarının aşırı derecede seyretmesi nedeniyle Başbakanlığın 2002/58 sayılı genelgesi gereği 26-27 Temmuz Perşembe ve Cuma günleri, ilimizde görev yapan engelli ve hamile personelin 2 gün idari izinli sayılması Valiliğimizce uygun görülmüştür" ifadelerine yer verildiği kaydedildi.

Bursa

Bursa Valiliği, hava sıcaklıklarının artmasından dolayı, engelli ve hamilelere 2 gün idari izin verildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojinin, Bursa'da son günlerde etkili olan hava sıcaklığı ve aşırı nemin daha da artacağını bildirmesi nedeniyle, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin 26 ve 27 Temmuz'da idari izinli sayılacağı belirtildi.

Kırıkkale

Kırıkkale'de sıcak hava nedeniyle kamuda çalışan engelliler, hamileler, yaşlılar ve kronik rahatsızlığı bulunanlar, valilikçe 1 gün idari izinli sayılacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, sıcaklıkların olumsuz etkileri nedeniyle kamuda çalışan engelliler, hamileler, yaşlılar ve kronik hastalığı bulunanların İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca yarın idari izinli sayılacağı belirtildi.

Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali Yardımcısı Rifat Ata başkanlığında toplandığı belirtilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

''Son günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve özellikle perşembe gününden itibaren hafta sonuna kadar da kuvvetli hava dalgasının devam edeceği hususu Meteoroloji Müdürlüğü'nün hava tahmin raporlarından anlaşılmaktadır. Bu sebeple ilimizde tüm özel ve kamuya ait kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar, rapor ile tevsik edilen şeker,kalp, damar, beyin, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek, kanser ve bunun gibi hastalıkları olanlar ile yüzde 40 ve üzeri raporlu engelli personelin 27 Temmuz 2012 Cuma tarihinde idari izinli sayılacaklardır.''

Öte yandan, Kırıkkale Meteoroloji İl Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bugün gölgede ölçülen en yüksek sıcaklık 41 derece oldu. Güneş altında ise bu sıcaklığın 9 derece daha fazla olduğunu kaydedildi.

Şanlıurfa

Türkiye'nin en sıcak illerinin başında gelen Şanlıurfa'da, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ''tehlikeli sıcak'' uyarısı yapacağı ağustos sonuna kadarki günlerde kentte, kamu görevlisi hamile ve emziren kadınlar, engelliler ve kronik hastalığı olanlar idari izinli sayılacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği hatırlatarak, özellikle kuvvetli sıcak havanın etkili olduğu günlerde vatandaşların dikkatli olması istendi.

Kamuda çalışan hamile, emziren kadınlar, kalp hastaları ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunanların 7 gün idari izinli sayılacağı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''25 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 'tehlikeli sıcaklık' uyarısı yapılan günlerde, kamu kurum ve kuruluşlarda görev yapan personellerden 'şeker, kalp damar, beyin damar, kronik solunum sistemi, karaciğer, böbrek' gibi kronik hastalıkları olanlar ile engelliler ve hamilelerin idari izinli sayılmaları hususunda kurum ve kuruluş amirleri yetkili kılınmıştır.'' MEMURLARA HABER.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.