Gelecekte Türkiye Şeriatla Yönetilecek

Gelecekte Türkiye Şeriatla Yönetilecek

Hollandadaki aşırı sağcı Wilders Özgürlükler Partisinden Avrupa Parlamentosu üyesi Barry Madlener, ABHabere Türkiye-AB ilişkilerini değerlendirdi.

BAĞIŞ BANA LAF YETİŞTİRECEĞİNE..

Türkiye Gazze’deki teröristleri destekliyor. Türkiye İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinejad'ın en yakın dostu. Türkiye bu şartlar altında Avrupa ile sağlıklı ilişkiler geliştiremez.
Bir kere şunu görmemez gerekiyor.İslam ile demokrasi birarada yaşaması imkansız. Tüm İslam ülkeleri geri kalmış. Bir tane gelişmiş İslam ülkesi yok.İslam'da devlet yönetimi günlük yaşam birbirinden ayrılmıyor. Hepsi içice karışmış. İslam ülkesiyseniz şeriat yönetimine geçmek zorundasınız. Seküler laik devlet yapısı imkansız. Zaten geri kalmanın en önemli sebebi bu. Hıristiyanlıkta ise İslamın tam tersi din devlet işleri birbirinden ayrılmış durumda. Gelişme bunun için oluyor. Hıristiyan ülkelerde bilim akılcılık ön planda.Din ile devlet işleri ayrı. İslam' da böyle değil.Bu açıdan İslam ülkelerinin sonu şeriat. Türkiye’ninde sonu şeriat ile yönetim. Bundan kaçması imkansız .Ama bugün ama yarın.’’

turban.jpg

Maldener şunları söyledi:

Bakın bugüne kadar 68 toplantı yapılmış. Türkiye hala AB üyesi değil. Daha 100 toplantı yapılır. Türkiye gene üye olamaz. Türkiye AB üyesi olamayacak. AB Bakanı Bağış gerçekleri söylemiyor. Bağış bana konuşmasın. Bağış karikatür çizdiği için adli sürece tabi tutulan karikatürcülerden bahsetsin. Bağış gazetecilerin düşüncelerinden,insanların kitap yazdıkları için niçin hapise atıldıklarını anlatsın. Bağış bunları anlatsın. Bana cevap yetiştirmesine gerek yok. Bağış şov yapmasın. Avrupa Komisyonu’nun pozitif ajandasından bahsediyor.
Bunların da hepsi hayal ürünü. Tek gerçek Türkiye’nin AB üyesi olamayacağıdır.’’

AB üyesi ülkelerin kapalı kapılar aradında farklı kamuoyu önünde farklı Türkiye politikası izlediklerini hatırlatan Maldener, "AB üyeleri kendi çıkarları için kamuoyu önünde Türkiye’nin üyeliğini destekliyor. Kapalı kapılar ardında ise Türkiye’nin AB üyeliğine karşılar. Niçin Türkiye’nin AB üyeliğine doğrudan karşı çıksınlar. Ticari çıkarları var. Tam bir hipokriSi. Niçin Türkiye bugüne kadar üye olamadı. Her şey ortada" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.