Görevde Yükselme Sınavı Sorunu

Görevde Yükselme Sınavı Sorunu

Görevde Yükselme Sınavları ve Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği için Gereken Neyse Yapacağız!"

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞINDAN- AÇIKLAMA
 
Teç-Sen-Tüm  Çalışanları sendikası: "Milli Eğitim Bakanlığında GİH, YHS, THS veSHS sınıflarında görev yapan eğitim çalışanlarının sorunlarını çözmek için kurulmuştur. Bu mücadeleyi verirken, siyasete asla bulaşmayacağını, onun bunun adamı olmayacağını ve gücünü sadece eğitim çalışanlarından alacağını binlerce kez deklare ederek misyon ve vizyonunu eğitim çalışanlarının huzurunda oluşturmuştur. Bu sebeple de eğitim çalışanlarının tek ve gerçek sendikası olarak tüm gücünü ve enerjisini eğitim çalışanlarına harcamaktadır." Bu tanımı, vizyonu ve misyonu gerek üyemiz olan eğitim çalışanları, gerekse yönetim kademesinde bulunan yöneticilerimizin iyi idrak etmesi gerekmektedir.

 
Bu amaç doğrultusunda, "Görevde Yükselme Sınavlarının Açılması ve Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin Çıkarılması"  konularında; Sayın Bakanımız Ömer DİNÇER başta olmak üzere, MEB Müsteşarı Sayın Emin ZARARSIZ, MEB Personel Genel Müdürü Hikmet ÇOLAK, MEB Personel Genel Müdür Yardımcısı Hamza AYDOĞDU ve Sınavlardan Sorumlu Gurup Başkanı Bekir ERDOĞAN ve Sendikalardan Sorumlu Hanefi TERZİ ile görüşmeler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.
 
Önümüzdeki hafta 8-9-10-11 ve 12 Ekim 2012 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığında son tur görüşmelerimizi yapıp, eğitim çalışanlarının hakkı ve haklı talebi olan "Görevde Yükselme Sınavlarının Açılması ile Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği" çıkarılması konularını çözüme kavuşturma ve sorun olmaktan çıkarma niyetindeyiz.
 
Yine, Sendikamızca düzenlenen "Görevde Yükselme Sınavlarının Açılması ve Atama ve YerDeğiştirme Yönetmeliğinin Çıkarılması" hususlarını içeren "DİLEKÇE EYLEMİ"ne katılan eğitim çalışanlarını ve yöneticilerimizi yürekten kutluyoruz. Toplanan dilekçelerde ait olduğu yere Milli Eğitim Bakanlığına sendikamız tarafından iletilecektir.
 
Eğitim çalışanlarının hakkı ve haklı talebi olan "Görevde Yükselme Sınavları ve Atama Yer Değiştirme Yönetmeliğinin çıkarılması" konularındaki sendikamızın çözüm arayışına Milli Eğitim Bakanlığının olumlu yanıt vermemesi durumunda Sendikamızca, yine eğitim çalışanlarıyla Ankara'da Milli Eğitim Bakanlığı önünde EYLEM'de olacağız.  TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.