Hamile bir kadın vefat eder.

Hamile bir kadın vefat eder.

Hamile bir kadın vefat eder. Onu yıkamak üzere tahtanın üzerine koyduklarında karnındaki çocuğun...

Ebu Hanife'ye meclisinde bir gün ha-mile bir kadının ö-ld-üğü ve ne yapılması gerektiği sorulur.

Ebu Hanife'nin cevabı ise herkesi şaşırtır. Detaylar ahberimizde. Ebu Hanife'nin bir gün meclisine gelen biri bir soru sordu.

"Ha-mile bir kadın doğum sırasında vefat etti. Onu yıkamak üzere tahtanın üzerine koyduklarında karnındaki çocuğun…Devamı için gorsele dokunun

Onu yıkamak üzere
Bazıları da: C-na-ze bekletilmez. Efendimizin hadisi vardır, cenazenizi bir an önce toprağa verin, buyurdu, dediler. Böyle söylenmesine rağmen yine de gözler Ebu Hanife Hazretleri'ndeydi. O, söylenenleri dikkatle dinledikten sonra fikrini açıkladı:

– Bu c-na-ze, ne de-fnedilir, ne de çocuğun doğması için bekletilir? Dinleyenler şaşırdılar. – Ne yapılır öyleyse? Geride başka ihtimal mi var sanki? Evet, Hazret-i İmam'a göre asıl i-htimal geridedir ve olması gerekeni şöyle dile getirmiştir:

– Bu ha-mile kadının karnı a-me-liyatla açılır, çocuğu alınır, sonra de-fnedilir! Dinleyenler hep birden bu görüşe iştirak ettiler. Doktor geldi. Hamile kadının karnı yarılıp çocuk sağ olarak çıkarıldı.

Sonra defnedildi, çocuk bakıma alındı. Daha sonra ne oldu biliyor musunuz?

Bu çocuk büyüdü, sıhhatli ve akıllı bir çocuk olup, Ebu Hanife'nin ilminden, irşadından istifade etti. Ebu Hanife'nin gösterdiği fıkhî çare ile hayata gelişinden dolayı halk ona Ebu Hanife'nin oğlu adını takmıştı.

BÜTÜN 81 İLLERDEKİ TYP ALIMLARINI TEK TEK VİDEO YAPTIK ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN İLİNİZDEKİ TYP ALIMLARINI İZLEYİN HEMEN BAŞVURUN:

1- Youtube TYP ve kamu iş ilanları kanalımıza tıklayın hemen abone olun

2- Android uygulamızı indirin kamuda iş ilanlarını cep telefonlarınıza ücretsiz bir bildirimle gönderelim. iş ilanlarını kaçırmayın tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.