İŞÇİYE MEMURA EMEKLİYE EK MAAŞ ZAMMI İÇİN GÖRÜŞME

İŞÇİYE MEMURA EMEKLİYE EK MAAŞ ZAMMI İÇİN GÖRÜŞME

KAMU-SEN VE TÜRK EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANLARI MEMURA İŞÇİYE EMEKLİYE EK ZAM VERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMA BAKANI İLE GÖRÜŞME YAPTI

İŞTE SENDİKADAN YAPILAN O AÇIKLAMA

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI VEDAT BİLGİN'İ ZİYARET ETTİK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Bilgin’i, Genel Sekreterimiz ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Talip Geylan ile birlikte ziyaret ederek çalışma hayatı gündemindeki konular hakkında görüş alışverişinde bulunduk.

Ziyaretimizde memurlara verilen enflasyon farkı dâhil %30’luk zammın yeterli olmadığını ve işçilere, memur ve emeklilerimizin zararlarını karşılamak, alım gücünü artırmak için seyyanen ek zamma ihtiyaç duyulduğunu ifade ettik. Bu konudaki talebimizi yineledik.

3600 ek göstergeye ilişkin olarak yaşanan aksaklığın bir an önce çözülmesi ve 1. dereceye gelmiş bütün kamu personelinin ek gösterge rakamının 3600 olarak belirlenmesi gerektiğini ifade ettik. Sayın Bakan da bu konudaki talebimizin yerinde olduğunu belirterek, çözüme kavuşturulması yönündeki görüşünü bizlerle paylaştı.

Sayın Bakanla yaptığımız görüşmede sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin çalışmalarda gelinen durumu da ele aldık. Yardımcı hizmetler sınıfı personelinin sorunlarına çözüm için müjde beklediğini hatırlattık. Sayın Bakanın konulara olan duyarlılığı ve sorunların çözümüne yönelik gayret ve iradesi için kendisine teşekkür ediyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.