İŞKUR; İEP kapsamı ile Günlük 100 TL ücretle iş

İŞKUR; İEP kapsamı ile Günlük 100 TL ücretle iş

İŞKUR; İEP kapsamı ile Günlük 100 TL ücretle iş

Meslek edindirme programlarına imza atmaya devam etmekte olan İŞKUR; 23 farklı ilde KPSS koşulu olmadan personel alımlarına aynı şekilde devam edeceğini duyurdu.

Günlük 100 Lira kadar zaruri gider ödemesi olacak işçi alımlarına aynı şekilde devam edecek.

İŞKUR; İEP kapsamı ile bazı meslek dallarında en fazla 6 ay, bazı meslek dallarında en fazla 9 ay olacak biçimde kurs olanaklarını sunacak.

Eğer program çerçevesinde bilişim ve imalat piyasasında olanlar yer bulursa en fazla altı diğer sektörde istihdam edenler için en fazla üç ay, geleceğin meslek dalları kapsamında istihdam edenler için en fazla dokuz ay, risk unsuru fazla olan meslek dallarında istihdam edecekler noktasında MEB hayat boyu öğrenme sisteminin asgari süresinden az bulunmayacak şekilde uygulamalarına devam etmektedir.

Programa katılım sağlayan yurttaşlar için meslek alanlarında uzmanlaşma ve aynı zamanda yeni bir iş edinmeleri sağlanmış olacak. İŞKUR çatısı altında bulunan programların sürecinde masrafların karşılanabilmesi için günlük yevmiyeler devam ediyor.

KPSS koşulu olmadan 3750 TL aylık ile İŞKUR personel alım sağlayacak olduğunu duyurdu. Minimum İlk okul mezunları içerisinden yapılacak personel temini için günlük 100 Liraya kadar ödemeler yapılacak.

İŞKUR internet sitesi üzerinden online olarak müracaatları yapılan iş ilanları geldi. Hangi illerde hangi alanda alımlar yapılacak?

İstanbul Esenyurt da istihdam etmesi için çorap örme makine operatörü Sakarya Sapanca ürün geliştirme elemanı Rize Merkez’de depo görevlisi şeklinde personel alımlarına devam edilmektedir.

İŞKUR personel alım müracaatları nasıl olacak?

İŞKUR yayınlamış olduğu ilanlarına başvurmak için meslek edindirme veya bu tarz programlara katılım sağlamak adına yurttaşlardan belirli şartlar talep edilmektedir.

Bu şartlar; İŞKUR kayıtlarında işsiz olarak bulunmak 15 yaşını tamamlamış olmak İş verenlerin 1. veya 2. dereceden akrabası olmamak İş verenlerin eşi olmamak Emeklilik haklarını almış olmamak Program başlangıcından 1 ay önce uzun süreli olarak sigorta primlerinin tam bir şekilde yatırılmamış olması İş veya meslek danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmış olmak koşulları istenir.

Vatandaşlardan istenilen şartlar bütünüyle sağlanıyorsa bedensel, ruhsal veya zihinsel işe devam edecek bir engeli bulunmayan kişiler müracaat yapabilir. Tarımsal alanlarda yer alacak yurttaşların bir taraftan da işteşe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım ile birlikte engelli maaşı, dul veya yetim maaşı alanlar da müracaat yapabilecekler.

İŞKUR üzerinden sunulan adımları takip ederek rahat bir biçimde müracaatlar yapılabilir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum