Kamu çerçeve protokolü için yarın görüşme yapacağız

Bugün Adana'da türk iş , Maraş da ise hak iş mitinginde konuşmalar yapıldı. Türk iş genel başkanı Ergün Atalay yarın kamu çerçeve protokolü için görüşme yapacağız dedi

Bugün sabah saatlerinde önce maraşta hak iş başkanı büyük bir MİTİNG yaptı tıklayınız

Onun ardından Türk iş genel başkanı Ergün Atalay işçiler adına çok önemli açıklamalar yaptı

İşte o açıklamalar 

Seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Atalay, "Bütün partilerin milletvekili listesini inceledim. Siz de incelediniz. Biz bu ülkede işçi, işsiz, emekli, küçük esnaf, bu ülkenin yüzde 70'iyiz. Meclise girecek 3 işçi, esnaf, emekli yok. Ne konuşuyoruz biz şimdi?

Tulum giymemişse, çiftçilik yapmamışsa, mecliste ne anlatacak? Tulum yoksa tulumun derdini anlatamaz. Yüzde 85 işveren, öbür meslek guruplarını sayıp da bir haksızlık yapmayım diye söylemiyorum. Sermaye ağırlıklı bir meclis. Dün de öyleydi, ondan evvel öyleydi. Bunu değiştirmediğiniz müddetçe bu problemleri çözemeyiz.

Bugün bununla ilgili milletvekili olacak durumum yok. İşveren olacak durumum yok. Türkiye'nin bütün alanlarından, bu meclise işçi kökenli milletvekili sokmazsak sıkıntıları büyütmeye devam ederler" diye konuştu.


"ÖNCELİĞİMİZ TÜRKİYE"
Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü ile ilgili yarın görüşme yapılacağını söyleyen Ergün Atalay, şunları söyledi:

"Yarın görüşsünler. Tekliflerini bir getirsinler. Buradaki Kamu Koordinasyon Kurulu beraber müzakere edelim. Şube başkanlarımıza soralım. Yakışan neyse, arzumuz seçimden evvel bitirmek ama istediğimiz bir şey olmazsa bu meselenin içinde olmayız haberiniz olsun.

TÜRK-İŞ, Türkiye'nin, mazlumun, haklının, işçinin, emekçinin yanında olmaya devam etmek mecburiyetinde.

Türkiye yoksa TÜRK-İŞ de yok. A partisi de B partisi de yok. Onun için önceliğimiz Türkiye. İstediğiniz partiye oy verin ama Türkiye'den yana olmak durumundayız."

Asgari ücretteki vergi konusuna da değinen Atalay, şöyle devam etti:

"Başımızda vergi diye bir bela var. Asgari ücretten vergiyi düşük aldın, güzel ama bu yetmiyor. Bizim kardeşlerimiz, bu alanda bulunanlar ocak ayında aldığını aralık ayında almıyor.

Asgari ücrette vergiyi sabitlemek gerekiyor. Buradan bütün siyasi partilere sesleniyorum; bu meseleyi bir an evvel kim geliyorsa meclise, çözün. Çözmezseniz, çözene kadar bu meseleyi ülke gündeminden çıkarmamaya devam etmeyin

İşte hak iş genel başkanı Mahmut Arslan tayin becayiş maaş zammı açıklaması 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum