Kamu üniversitesi sözleşmeli 4/B personel alımı başvuruları

Kamu üniversitesi sözleşmeli 4/B personel alımı başvuruları

Marmara Üniversitesine sözleşmeli kamu personel alımı başvuruları

Kamu personel alımı KPSS ve YDS şartları
KPSS P3 puanının %70’i ile YDS veya denkliği kabul edilen Yabancı Dil Sınav puanının %30 u alınarak oluşturulacak olan toplam puan temel alınacaktır. Belge ibraz etmeyenlerin KPSS puanı 70, yabancı dil puanı ise sıfır (0) olarak değerlendirilecektir. Bu kapsamda KPSS puanı olmayanlar da başvuru yapabilir.

Personel alımı başvuru genel şartları
Kamu kurum ve kuruluşlarının merkez teşkilatlarında kurulu bulunan büyük ölçekli bilgi işlem birimlerinde istihdam edilecek personelin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olması gerekiyor. Ayrıca mezuniyet hususları da şu şekildedir:

Hangi bölüm mezunları başvuru yapabilecek?
Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekiyor

Ayrıca yukarıda kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekiyor.

Memur alımı başvuru süreci

Adaylar başvurularını 24 Mayıs’a kadar aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden online olarak yapabilirler.

Başvuru ekranı.

MEMURLARA HABER Sosyal Medya Hesaplarımız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.